Spectral DNC-L krem na łysienie androgenowe

Spectral DNC-L (ile można zmieścić w jednym preparacie?)

Preparaty na łysienie, Recenzje

Spectral DNC-L krem na łysienie androgenoweDawno nie zajmowałem się opisywaniem konkretnych produktów, więc dzisiaj przy nieco sennym, sobotnim poranku postanowiłem wnieść nieco ożywienia. Tym bardziej, że produkt, którym chciałem się dzisiaj zająć ma dość oryginalne połączenie dwóch składników z których każdy działa w zasadzie na inną przyczynę łysienia. Jest to więc swoistego rodzaju combo. Czy efektywne? Na to pytanie odpowiem, jak tylko dostanę go w swoje ręce, a na razie krótka informacja na temat Spectral DNC-L (kto wymyśla te nazwy…).

Produkt ten dostępny jest w postaci kremu. Jeśli ktoś z Was znajdzie ten preparat w formie spray’u to znaczy, że niedokładnie przyjrzał się etykiecie ( w tym drugim przypadku mówimy o Spectral DNC bez „L” na końcu; ] ). Przejdźmy do składu tego kremu. Łączy on w sobie dwa bardzo popularne związki na łysienie: minoxidil i aminexil. Można więc założyć, że Spectral DNC-L „chce” działać na kilka typów wypadanie włosów. Pierwszy z wymienionych składników jest oczywiście przeznaczony do walki z problemem łysienia androgenowego. W zasadzie to chyba najbardziej znany na świecie związek, który swoją karierę zaczął kilkadziesiąt lat temu, dzięki tak naprawdę jednemu ze skutków ubocznych, który wywoływał (odrastania włosów).

Drugi ze składników – Aminexil – jest przeznaczony do walki z łysieniem, które to powodowane może być między innymi przez stres, nieodpowiednią dietę, czy działanie szkodliwych toksyn z otoczenia. Pamiętać należy o tym, że Aminexil nie spowoduje, że włosy zaczną Wam odrastać, on jedynie ma powstrzymywać ich wypadanie. Co ciekawe zauważyłem też w składzie Spectral DNC-L związek charakterystyczny dla palmy sabałowej, oraz niemałą bombę witaminową. Jednym słowem upchnięto tu naprawdę wszystko co tylko może mieć jakiś wpływ na stan naszej fryzury.

A jakby tego było, zastosowano w niej tak zwaną technologię nanosomową (wykorzystywaną też w innych preparatach), która to – tak w największym skrócie – ma zapewnić dostarczanie wszystkich składników bezpośrednio w głąb skóry, tam gdzie są najbardziej potrzebne.

Spectral DNC-L powinno się według ulotki stosować 2 razy dziennie, przez co najmniej trzy miesiące i wtedy mają się pojawić pierwsze efekty. Okres ten to w zasadzie norma dla większości preparatów na łysienie. Cena to 175 złoty za 60ml. Zakładam, że potrzebne będą pewnie dwie. Tu też niespecjalnie odbiegają od normy cenowej takich produktów. Opinie, które znalazłem w internecie dzielą się mniej więcej 60 do 40% na korzyść tego, że faktycznie pojawiają się widoczne efekty stosowania.

Dodaj komentarz