Preparaty przeciw wypadaniu włosów zawierające minoxidil

Preparaty na łysienie

Najbardziej znane i najczęściej stosowane środki przeciwdziałające wypadaniu włosów to specyfiki bazujące na minoxidilu. I choć jej “antyłysieniowe” właściwości zostały odkryte całkowicie przypadkowo, okazało się, ze w pewnym stopniu mogą być pomocne. Wiele osób stosowało preparaty zawierające minoxidil 

 

Dlatego dziś postanowiłam zestawić preparaty przeciw wypadaniu włosów z nim. Niech to będzie takie krótkie vademecum, które przyda się osobom cały czas poszukującym rozwiązania. Co jakiś czas na polskim rynku pojawiają się nowe środki, które potężnym echem odbiły się za granicą, pomagając wielu osobom. Nie wszyscy docierają do takich informacji, więc przyda się ich krótka charakterystyka.

Preparaty przeciw wypadaniu włosów z minoxidilem – lista

 Kolejność przedstawianych przeze mnie preparatów będzie zupełnie przypadkowa. Nie należy więc sugerować się za bardzo pozycją.

Nie jest to żadna nowość, ponieważ na tym blogu wspominałam już o nim wielokrotnie. Warto przypomnieć o nim ponownie, gdyż to faktycznie był dobry preparat przeciw wypadaniu włosów. W odróżnieniu od innych specyfików, NR-07 działa nie tylko na łysienie zlokalizowane na czubku głowy.

nr-07

Swoją skuteczność zawdzięcza zarówno innowacyjnej technologii Liposhpere, jak również unikalnej kombinacji składników.

Działanie minoxidilu uzupełniane jest właściwościami Apple Polyphenol – właśnie ta synergia powoduje przeciwdziałanie łysieniu bez względu na lokalizację. Ponadto w składzie znajdują się najlepsze naturalne inhibitory DHT – dzięki temu NR-07 nie tylko stymuluje porost włosów, ale skutecznie zatrzymuje dalsze wypadanie włosów.

Regaine jest to preparat przeciw wypadaniu włosów, który zawiera minoxidil  o zaledwie 2% stężeniu. Choć faktycznie może pobudzać porost włosów, w większości przypadków będzie on niezauważalny. Może więc sprawdzić się jedynie w przypadku łysienia w fazie początkowej, choć pewnie nie zawsze.

regaine

Podobno efekty pojawiają się już po 4 tygodniach. Jednak z uwagi na 2% minoxidil nie spodziewałabym się „fajerwerków”.

Atutem jest wygodna forma pianki – nic się nie rozlewa i wylewa, co ułatwia aplikację. Do zaakceptowania może być też cena – ok. 90 zł za jedno opakowanie, które wystarczy na miesięczną kurację.

Preparat obecnie niedostępny, ale w swoim czasie warty był uwagi. Chociażby dlatego, że zawierał unikalne połączenie minoxidilu i aminexilu SP94. Oba składniki zwykle znane są ze swojego działania oddzielnie w wielu preparatach, jednak taka kombinacja jest unikalna. W ten sposób powstał znacznie bardziej skuteczny preparat przeciw wypadaniu włosów.

spectral-dnc

Efektywność wzmacniała także uzupełnienie innymi składnikami, np. Apple Polyphenol, kompleksem witamin, retinolem. Co ciekawe, Spectral.DNC opierał swoje działanie o technologię nanosomową, dzięki czemu aktywne składniki wykorzystywane są w 100% – docierają bezpośrednio do źródła łysienia i tam dopiero są uwalniane.

To niejako produkt „brat” poprzednika. Także zawiera połączenie minoxidilu z aminexilem, ale przeznaczony był do walki z zaawansowanym łysieniem. Poza tymi dwoma kluczowymi składnikami, zawiera też L-argininę – ważny aminokwas pobudzający syntezę kolagenu oraz usprawniający mikrokrążenie.

spectral-dnc-l

Ze względu na to, że Spectral.DNC-L przeznaczony był dla osób z zaawansowanym łysieniem, efekty pojawiają się zwykle po kilku miesiącach. Warto jednak było wykazać się cierpliwością, ponieważ rezultat pozytywnie zaskakiwał (widziałam osoby stosujące ten preparat przeciw wypadaniu włosów i nigdy bym nie przypuszczała, że kiedykolwiek miały problem z łysieniem).

Jeśli chodzi o preparaty przeciw wypadaniu włosów, jestem zwolenniczką środków wygodnych w aplikacji. I właśnie takie wymagania spełnia Sigma Skin Step 2 – Minoxidil Topical Spray. Jest on jednym z elementów trzystopniowej kuracji przeciwłysieniowej, ale i stosowany samodzielnie daje radę (chociaż zawiera tylko minoxidil 5%).

sigma-skin-step-2-minoxidil-topical-spray

Powstał przede wszystkim z myślą o mężczyznach walczących z łysieniem na czubku głowy. Ale wydaje mi się, że nie zaszkodzi go zastosować także w przypadku powstających zakoli.

Profolan

Zdecydowanie lepiej od wyżej wymienionych rozwiązań działa Profolan. Skuteczny sposób na męskie łysienie, uderzający bezpośrednio w przyczynę, a więc nadaktywność DHT. Formy testosteronu odpowiedzialnej za łysienie. Preparat ten radzi sobie z zakolami. Pomaga przy łysieniu na czubku głowy.

NAJWIĘKSZE ZALETY PROFOLANU:

  • Unikalna formuła GROW 3 (przeczytaj o niej) zwalczająca męskie łysienie
  • Pozbawiony skutków ubocznych
  • Uderza bezpośrednio w przyczynę łysienia androgenowego
  • Niski koszt kuracji w porównaniu z innymi rozwiązaniami

Wypróbuj Profolan – teraz 20% taniej!

A Wy jakie dodalibyście do tej listy preparaty przeciw wypadaniu włosów, które bazują na minoxidilu albo jeszcze lepiej – na unikalnych kombinacjach z tym składnikiem?

One thought on “Preparaty przeciw wypadaniu włosów zawierające minoxidil

  • Próbowałem Minoxidilu, ale jak go odstawiałem, problem wracał. Może kwestia stężenia, że za małe. Po dłuższej kuracji zrezygnowałem. Myślę, że spróbuję teraz z Profolanem:) Sporo dobrego słyszałem.

Dodaj komentarz