Minoxidil na wypadanie włosów – opinie, cena, efekty

Najbardziej znane i najczęściej stosowane środki przeciwdziałające wypadaniu włosów bazowały przez lataa na minoxidilu. I choć jego „antyłysieniowe” właściwości zostały odkryte całkowicie przypadkowo, okazało się, ze w pewnym stopniu mogą być pomocne. Wiele osób stosowało preparaty go zawierające.

Co to jest minoxidil?

Lek na nadciśnienie. Tak, to nie pomyłka. Pierwotnie minoxidil (spotkacie się również z nazwą minoksydyl, Minoxidilum) był stosowany jak lek na tę dolegliwość. Dotyczyło to przede wszystkim ciężkich przypadków nadciśnienia. Potem okazało się, że stosowany doustnie ma szereg objawów ubocznych, takich jak chociażby… „wzmacnianie” symptomów choroby wieńcowej i został praktycznie wycofany.

W tak zwanym międzyczasie jednak zauważono, że ma on pozytywny wpływ na łysienie typu męskiego. Zresztą bardzo przypadkowo do tego doszło. Stosowany w kuracji działa stymulująco na mieszki włosowe. W pewnym stopniu jest inhibitorem DHT. Ten ostatni to aktywna forma testosteronu. Nadwrażliwość na nią, to przyczyna łysienia. Opisane wyżej umiejętności były… skutkami ubocznymi stosowania minoxidilu u osób z nadciśnieniem.

Właściwości minoxidilu – jak działa?

Efekt w postaci odrastających włosów pojawił się po 4 do 6 miesięcy. Po 60 dniach z kolei na nastąpić zatrzymanie ich utraty. To oczywiście czas uśredniony. Warto też wspomnieć, że minoxidil cudownym lekiem na łysienie nie jest. I do tego nauka nie stoi w miejscu. Ten składnik zaczęto stosować kilkadziesiąt lat temu. Wciąż są dostępne preparaty zawierające minoxidil. Pojawiły się jednak nowe, dużo bezpieczniejsze rozwiązania.

Opinie na temat minoxidilu

Tutaj kwestia jest dość czytelna. Sporo tych opinii, które pojawiały się na przestrzeni ostatnich lat (bo biorę pod uwagę czas działania mojego bloga) było na plus. Zwolennicy preparatów zawierających minoxodil podkreślali jego działanie. Często ten związek pojawia się w kontekście łysienia plackowatego. Jest faktycznie polecany jako jeden ze sposobów walki z tym problemem.

Natomiast w gąszczu opinii na temat minixodilu mocno wybrzmiewają te o zabarwieniu negatywnym:

„Ja stosuję minoxidil od marca zeszłego roku, w róznych kombinacjach z Alpicort E, był okres że sam.Najpierw (krótko) loxon 2 %, później loxon 5%.W moim osobistym odczuciu loxon mi nie pomaga- tylko szkodzi.Uważam, ze trwale nasilił mi wypadanie włosów- i przez rok przerzedziły się bardzo”

„Ja stosuję Loxon 2% i na mnie działa. Niestety jak to wcierka, jak się przestanie używać to wszystko co odrosło wypada. Odrastają włosy ale potem nie dorastają do takiego wieku jak normalne, zdrowe włosy tylko wypadają przedwcześnie. Mam również skutki uboczne w postaci wrażliwszej skóry na twarzy, dlatego bardzo uważam, żeby nie maznąć po twarzy. Jak na razie to jedyny skuteczny lek dla mnie, wiec wcieram różne rzeczy tak już…15 lat?” [to akurat opinia kobiety – niektóre z preparatów zawierających ten związek są przeznaczone dla Pań]

Minoxidil, loxon czy Alipicort – jesli masz jeszcze wlosy to uciekaj, ja mialam lekko przerzedzone wlosy u nasady, poszlam do lekarza, trychologa, ktory prepisal mi loxon (minoxidil) powiedzial ze tylko trpche wiecej beda wypadac, ale nie wylysieje – zapytalam? nie, minal miesiac – wylysialam mam lyse place, nawet nie przeswity ale calkiem lyse miesca caly czubek, a mam bardzo dlugie wlosy, powyzej metra dlugosci, potwoernie wypadaja, a na calej glowie zostaly kepki wlosow. „

Opinie pochodzącą z forum gazety.pl

Skutki uboczne Minoxidilu

Niestety mogą się one pojawić. To jedna z większych wad minixodilu zwłaszcza na tle nowoczesnych rozwiązań na łysienie androgenowe. O skutkach ubocznych związanych z nadciśnieniem pisałem. To efekt brania go doustnie.

W przypadku wcierania go w skórę pojawia się wspominane wyżej zaczerwienie. Nierzadko też może dojść do wystąpienia grudek i innych zmian skórnych. W momencie gdy te skutki się pojawią – cóż to nie jest rozwiązanie dla Was. Warto też wspomnieć o tym nadmiernym wypadaniu w czasie stosowania preparatów z minoxidilem. Jest to możliwe. Z pewną „gwiazdką”. Zazwyczaj to proces normalny i ustępuje. Jeśli jednak mimo używania takiego preparatu przez dłuższy czas (miesiąc z hakiem) nie kończy się a nasila, to wiecie co zrobić.

Cena Minoxidilu

Ta oczywiście w ogromnym jest zależna od rozwiązania jakie z nim wybierzecie. Wpływ ma też stężenie głównego składnika, jak również dodatkowe. No i oczywiście w niektórych przypadkach trzeba dodać sporą cenę za przesyłkę. Postanowiłem przygotować dla Was małą ściągawkę w tej kwestii.

Preparaty przeciw wypadaniu włosów z minoxidilem – lista

Kolejność przedstawianych przeze mnie preparatów będzie zupełnie przypadkowa. Nie należy więc sugerować się za bardzo pozycją. postanowiłam zestawić preparaty przeciw wypadaniu włosów z nim. Niech to będzie takie krótkie vademecum, które przyda się osobom cały czas poszukującym rozwiązania. Co jakiś czas na polskim rynku pojawiają się nowe środki, które potężnym echem odbiły się za granicą, pomagając wielu osobom. Nie wszyscy docierają do takich informacji, więc przyda się ich krótka charakterystyka.

Nie jest to żadna nowość, ponieważ na tym blogu wspominałem już o nim wielokrotnie. Warto przypomnieć o nim ponownie, gdyż to faktycznie był dobry preparat przeciw wypadaniu włosów. W odróżnieniu od innych specyfików, NR-07 działa nie tylko na łysienie zlokalizowane na czubku głowy.

NR 07 minoxidil

Swoją skuteczność zawdzięcza zarówno innowacyjnej technologii Liposhpere, jak również unikalnej kombinacji składników.

Działanie minoxidilu uzupełniane jest właściwościami Apple Polyphenol – właśnie ta synergia powoduje przeciwdziałanie łysieniu bez względu na lokalizację. Ponadto w składzie znajdują się najlepsze naturalne inhibitory DHT – dzięki temu NR-07 nie tylko stymuluje porost włosów, ale skutecznie zatrzymuje dalsze wypadanie włosów.

Regaine jest to preparat przeciw wypadaniu włosów, który zawiera minoxidil  o zaledwie 2% stężeniu. Choć faktycznie może pobudzać porost włosów, w większości przypadków będzie on niezauważalny. Może więc sprawdzić się jedynie w przypadku łysienia w fazie początkowej, choć pewnie nie zawsze.

Regaine - preparat z minoxidilem

Podobno efekty pojawiają się już po 4 tygodniach. Jednak z uwagi na 2% minoxidil nie spodziewałbym się „fajerwerków”.

Atutem jest wygodna forma pianki – nic się nie rozlewa i wylewa, co ułatwia aplikację. Do zaakceptowania może być też cena – ok. 90 zł za jedno opakowanie, które wystarczy na miesięczną kurację.

Preparat obecnie niedostępny, ale w swoim czasie warty był uwagi. Chociażby dlatego, żezawierał unikalne połączenie minoxidilu i aminexilu SP94. Oba składniki zwykle znane są ze swojego działania oddzielnie w wielu preparatach, jednak taka kombinacja jest unikalna. W ten sposób powstał znacznie bardziej skuteczny preparat przeciw wypadaniu włosów.

Preparat z minoxidilem

Efektywność wzmacniała także uzupełnienie innymi składnikami, np. Apple Polyphenol, kompleksem witamin, retinolem. Co ciekawe, Spectral.DNC opierał swoje działanie o technologię nanosomową, dzięki czemu aktywne składniki wykorzystywane są w 100% – docierają bezpośrednio do źródła łysienia i tam dopiero są uwalniane.

To niejako produkt „brat” poprzednika. Także zawierał połączenie minoxidilu z aminexilem, ale przeznaczony był do walki z zaawansowanym łysieniem. Poza tymi dwoma kluczowymi składnikami, zawiera też L-argininę – ważny aminokwas pobudzający syntezę kolagenu oraz usprawniający mikrokrążenie.

Ze względu na to, że Spectral.DNC-L przeznaczony był dla osób z zaawansowanym łysieniem, efekty pojawiały się zwykle po kilku miesiącach. Warto jednak było wykazać się cierpliwością, ponieważ rezultat pozytywnie zaskakiwał widziałem osoby stosujące ten preparat przeciw wypadaniu włosów i nigdy bym nie przypuszczały, że kiedykolwiek miały problem z łysieniem).

Jeśli chodzi o preparaty przeciw wypadaniu włosów, jestem zwolennikiem środków wygodnych w aplikacji. I właśnie takie wymagania spełnia Sigma Skin Step 2 – Minoxidil Topical Spray. Jest on jednym z elementów trzystopniowej kuracji przeciwłysieniowej, ale i stosowany samodzielnie daje radę (chociaż zawiera tylko minoxidil 5%).

Szampon Sigma Skin na wypadanie włosów

Powstał przede wszystkim z myślą o mężczyznach walczących z łysieniem na czubku głowy. Ale wydaje mi się, że nie zaszkodzi go zastosować także w przypadku powstających zakoli.

Alternatywa dla minoxidlu

W zasadzie to raczej w liczbie mnogiej. Pierwszym z rozwiązań, które pojawiło się kilkanaście lat temu i miało być alternatywą dla minoxidilu była palma sabałowa. Naturalny inhibitor DHT. I faktycznie przynosił pewne efekty. Wciąż jednak więcej osób decydowało się na preparaty mimo skutków ubocznych. Palma sabałowa też w sumie nie była ich pozbawiona. Ale też ich częstotliwość występowania była podobna. W tak zwanym międzyczasie pojawiły się jeszcze inne próby zastąpienia minioxidilu. I dość znikały.

Aż w końcu ktoś przedstawił skuteczną alternatywę dla minixodilu. Pozbawioną skutków ubocznych. To silny ekstrakt z pokrzywy. To roślina, która jak się okazało w toku badań jest niezwykle silnym inhibitorem DHT. Do tego co najważniejsze – oprócz skuteczności jest też rozwiązaniem. Kwestią czasu było aż pojawi się preparat, który wykorzysta pokrzywę

Profolan -tabletki na wypadanie włosów dla mężczyzn

I pojawił się. Nazywa się Profolan i przewyższa wyżej opisanej preparaty zawierające minoxidi. Znalazł się w nim nie tylko bardzo silny ekstrakt z pokrzywy, ale również inne składniki. Dające skuteczny sposób na męskie łysienie, bo uderzający bezpośrednio w przyczynę, a więc nadaktywność DHT. Preparat ten radzi sobie z zakolami. Pomaga przy łysieniu na czubku głowy. Ale to nie wszystkie bo wspomniane inne składniki mają wpływ między innymi na wspomaganie porostu włosów. Co z tego, że zatrzymamy sam proces łysienia. Skoro nie zagęścimy ubytków.

Co ciekawe jest to w zasadzie jedyny preparat na rynku, który jednocześnie pomaga też powstrzymać nadmierne wypadanie włosów u mężczyzn z innych powodów. Często chociaż wymieniany jest on w kontekście łysienia telogenowego.

NAJWIĘKSZE ZALETY PROFOLANU:

 • Unikalna formuła GROW 3 (przeczytaj o niej) zwalczająca męskie łysienie

 • Pozbawiony skutków ubocznych

 • Uderza bezpośrednio w przyczynę łysienia androgenowego

 • Niski koszt kuracji w porównaniu z innymi rozwiązaniami

Wypróbuj Profolan – teraz 20% taniej!

 

One thought on “Minoxidil na wypadanie włosów – opinie, cena, efekty

 • 10/05/2017 o 08:56
  Permalink

  Próbowałem Minoxidilu, ale jak go odstawiałem, problem wracał. Może kwestia stężenia, że za małe. Po dłuższej kuracji zrezygnowałem. Myślę, że spróbuję teraz z Profolanem:) Sporo dobrego słyszałem.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *