Piloxidil – tabletki na łysienie: opinie, cena, skutki uboczne

Reklamowany jest jako tani i skuteczny lek na łysienie. W pewien sposób można by się z tym zgodzić, gdyby nie fakt, że wszystko zależy od konkretnego przypadku, a nawet można by postawić tezę iż, to czy Piloxidil zadziała od tego w jakim stopniu zaawansowania łysienia jesteśmy.

Piloxidil – jakie ma działanie?

Myślę, że to co teraz napiszę nie stawia w dobrym świetle tego preparatu, ale od razu zaznaczam, że sam producent dokładnie tak stwierdził. Według informacji ze strony produktu nie wiadomo dokładnie w jaki sposób Piloxidil pomaga. Spróbuję jednak rzucić nieco światła na ten temat, wszak ciężko zawierzyć produktowi, który nie wiadomo jak działa. Tak naprawdę sprawa jest prosta, aczkolwiek – i tu akurat producent zachował się, że tak się wyrażę: etycznie – faktem jest, że wciąż nie do końca poznano działanie głównego składnika tego leku, czyli minoxidilu.

Ci, którzy nieco bardziej orientują się w temacie łysienia, na pewno ten składnik znają. Nie będę więc tutaj specjalnie się nad tym składnikiem pochylał. Napiszę tylko, że pierwotnie minoxidil był stosowany do leczenia problemów z nadciśnieniem, ale obecnie stał się popularny w preparatach do walki z łysieniem. Z jednej strony, aktywuje on cebulkę włosa. Można powiedzieć, że pobudza ją do pracy i produkcji włosów. W pewien sposób ją regeneruje, co jest o tyle istotne, że przy łysieniu androgenowym ich uśpienie jest głównym powodem tego, że włosy wypadają i nie odrastają.

Skutki uboczne Piloxidilu

Piloxidil zawiera 2 procentowy roztwór minoxidilu, co ma zapewnić bezpieczeństwo. Oczywiście preparat ten stosowany jest zewnętrznie. Jest jednak – co podkreślam – lekiem, a więc należy stosować się do informacji i zaleceń z ulotki. W zasadzie dla własnego bezpieczeństwa.

Jak to jest ze skuteczności Piloxidilu? Według producentów – co raczej dziwić nie powinno – duża, żeby nie powiedzieć bardzo duża. Przeświadczenie to jest poparte kilkunastoma latami używania minoxidilu w walce z łysieniem androgenowym. Liczby robią naprawdę wrażenie. W 80% osób, które podjęły się stosowania tego preparatu (czy w zasadzie samego minoxidilu, ale tu mamy mieć analogiczne wyniki) zauważono zahamowanie wypadania włosów. W około 40 procentach przypadków mają pojawić się odrosty. Włosy mogą być nawet gęste.

Opinie na temat Piloxidilu

Te jak zwykle są podzielone, ale bardzo często powtarza się jeden motyw, który zresztą dotyczy samego minoxidilu i jest mi znany. Otóż, faktycznie pozwala on w całkiem sporej ilości przypadków zatrzymać wypadanie włosów, ale w momencie kiedy go odstawimy, to problem łysienia najczęściej wraca. Można więc powiedzieć, że Piloxidil to lek na całe życie.

Plusem – szczególnie dla kobiet mających problem z łysieniem androgenowym – jest fakt, że może być on stosowany przez panów i panie. Nie ma w zasadzie żadnych przeciwwskazań. Jedyne o czym należy pamiętać, to to aby nie stosować go w czasie ciąży, lub karmienia piersią. Jeśli okaże się, że Wasz organizm źle toleruje minoxidil, to również nie powinniście stosować Piloxidilu. Eliminuje Was również nadciśnienie.

Przykładowe opinie (pisownia oryginalna):

„5% na receptę – jak stosujesz to działa, jak odstawiasz to wypadają. Nie mówiąc juz o efektach ubocznych typu zaczerwienienie skóry, łojotok, krosty itp”

„Z przykrością musze stwierdzić, ze po 1,5 miesiecznej kuracji Piloxidilem wypada mi więcej włosów;/”

„Mi pomoglo, ale niestety tylko na chwile. Kiedy odstawiłem problem się pojawił znowu”

PROFOLAN – BEZPIECZNA I SKUTECZNA ALTERNATYWA

Pawel

Tematyką ochrony męskich i damskich fryzur zajmuję się od dobrych kilka lat. Mój młody wygląd zawdzięczam głównie swoim mocnym włosom:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *