Piloxidil

Piloxidil na łysienie androgenowe

Preparaty na łysienie

Kolejny dzień – kolejny preparat na łysienie. Dzisiaj piloxidil, o którym słyszałem opinie różne, ale raczej skłaniające się ku temu, że działa. Jednak nie przesadzałbym z wiwatowaniem z tej okazji, bo jednak te pozytywne efekty nie pojawią się na pewno u wszystkich.

Można powiedzieć, że z tym preparatem jest jak i z innymi, których zadaniem jest walka z łysieniem typu androgenowego – albo zadziała, albo nie.

Co ma w składzie ten preparat?

Głównym “bohaterem” Piloxidil – jak można wywnioskować z nazwy – jest minoxidil. Dla wszystkich, którzy śledzą mojego bloga w tym momencie już wszystko powinno być w zasadzie wiadome. Jednak dla nowych czytelników należy się parę słów wyjaśnienia.

Składnik ten działa przede wszystkim tak, że rozszerza naczynia krwionośne, przez co pozwala dostarczać do mieszków włosowych składniki odżywcze, a to z kolei pozwala się im wzmocnić. Przzez co nasze włosy mają być grubsze  i bardziej trwałe. Można więc powiedzieć, że minoxidil pobudza działanie cebulek, które zmniejsza się wskutek działania DHT – głównego winowajcy odpowiedzialnego za łysienie androgenowe.

Jak stosować Piloxidil

Minoxidil w zasadzie najlepiej działałby doustnie, ale z racji możliwych w takim wypadku działań ubocznych producenci preparatów na łysienie raczej stawiają na zewnętrzne zastosowanie. Tak jest w przypadku Piloxidilu, który można zaliczyć do popularnych „wcierek”. Dwa razy na dobę w miejsca gdzie włosów brakuje, albo są przerzedzone nanosi się preparat i rozciera.

Ważne, aby nie stosować go na same włosy, tylko na skórę głowy. Z racji takiego a nie innego przebiegu kuracji Piloxidilem, producent zapewnia, że mogą go stosować zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Aby ułatwić używanie preparatu ma on specjalny dozownik. Do tego nie pozostawia zapachu, ani nie przetłuszcza włosów – to bez wątpienia zalety.

Piloxidil posiada mniejszą dawkę minoxidilu (ma 2% roztwór, w naszym kraju sprzedaje się również takie preparaty, które zawierają 5%), dlatego też można założyć, że jest bezpieczny. Najczęściej występujące działania niepożądane to:  swędzenie i zaczerwienia skóry, może pojawić się czasowe wypadanie włosów, a z rzadka reakcje alergiczne. Skutki uboczne częściej występują u kobiet. Z tego też względu nie powinno go stosować kobiety w ciąży (inna sprawa, że rzadko w takim wypadku w ogóle włosy wypadają).

Alternatywa dla minoxidilu

Obecnie dostępne są naturalne inhibitory DHT – powstrzymujące łysienie bez skutków ubocznych. To dobre alternatywy dla minoxidilu. Najpopularniejsza obecnie jest formuła GROW 3. Stosowana od wewnątrz, a więc działając bezpośrednio na przyczynę męskiego łysienia. Jeśli chcecie poznać tę formułę, polecam ten mój tekst. Koniecznie odwiedźcie stronę producenta Profolan – to w nim ją wykorzystano. Przygotował on niespodziankę dla czytelników mojego bloga:). Wystarczy kliknąć w baner poniżej.

PEŁNA KURACJA PROFOLANEM TANIEJ! ZAMAWIASZ 3 OPAKOWANIA – PŁACISZ TYLKO ZA 2!

Dodaj komentarz