Przegląd leków na łysienie androgenowe

Leczenie łysienia, Leczenie łysienia mężczyzn

Wiele jest możliwych przyczyn wypadania włosów. Najtrudniejsze w leczeniu przez lata było łysienie androgenowe. Łatwo je rozpoznać po tym, że utrata włosów występuje najpierw na skroniach, a następnie “cofa się” linia włosów nad czołem i pojawia się łysina na czubku głowy.

Dolegliwość ta spotyka głównie mężczyzn, ale część kobiet też zmaga się z tym problemem. Dlatego też postanowiłam przygotować krótkie zestawienie leków na łysienie androgenowe.

 

Leki do stosowania miejscowego

Można pokonać łysienie androgenowe, leki odznaczające się pewną skutecznością to Loxon, Piloxidil, Regaine. Zawierają 2% stężenie minoksidolu (bez recepty) albo 5% (na receptę). Minoxidil stosowany miejscowo, zwiększa przepływ krwi, udrażnia kanały odpowiedzialne za odżywienie i dotlenienie mieszków włosowych. Co więcej, odwraca proces miniaturyzacji mieszków włosowych.

spectral-dnc

Minusem tych leków jest to, że tylko część substancji aktywnej dociera do mieszków włosowych. I tak naprawdę efekty są niewielkie. A do tego często się “cofają”. Nie rozwiążą one problemu łysienia androgenowego. A o to przecież nam chodzi. Zresztą popularność wyżej wymienionych słabła z czasem. Przede wszystkim dlatego, że pojawiły się nowe rozwiązania na łysienie androgenowe. Oparto o liczne badania i testy.

Leki doustne na łysienie androgenowe

Na ten problem leki mają też postać tabletek. Przyjmowane są one doustnie. W niektórych sytuacjami lepiej aby kobiety unikały jakiegokolwiek kontaktu z takimi lekami na łysienie androgenowe. Tak jest w poniższy przypadku.

proscar na łysienie androgenowe

Tylko do stosowania przez mężczyzn przeznaczone są tabletki zawierające finasteryd (np. Proscar) lub dutasteryd (np. Avodart).Te substancje sprawiają, że zahamowany zostaje proces przekształcania testosteronu w szkodliwy DHT. Skutki: włosy nie wypadają, łysienie nie postępuje, ale włosy nie odrastają, nie ma mowy o wypełnieniu łysych miejsc. W tym miejscu muszę też powtórzyć, że stosowanie preparatów z finasterydem może powodować pogorszenie sprawności seksualnej. Problem dotyczy nie tylko libido, zaburzeń erekcji,  ale też zaburzeń płodności. Czy warto takim kosztem walczyć z łysieniem androgenowym? Oczywiście, że nie.

Profolan na łysienie androgenowe

Panowie pewnie wolicie uniknąć takich problemów.Dlatego lepszą alternatywą jest TEN preparat z naturalnym inhibitorem DHT. To tabletki na łysienie androgenowe o nazwie Profolan. W jego składzie można znaleźć między innymi silny ekstrakt z pokrzywy (najmocniejszy na rynku, skrzyp i l-cysteinę. Zwłaszcza ostatni składnik jest ciekawy i niezwykle ważny. To  jeden z aminokwasów potrzebnych naszemu organizmu, w tym i fryzurze. Mówiąc bardziej obrazowo: jego niedobór skutkuje nadmiernym wypadaniem włosów. Wszystkie trzy składniki są elementem innowacyjnej formuły GROW3. Jedynej takiej, walczącej z łysieniem androgenowym ( Zapoznacie się z pełnym składem preparatu).

CO ZYSKASZ WYBIERAJĄC PROFOLAN?

 • NATURALNY, SKUTECZNY SKŁAD
 • EKSTRAKT Z POKRZYWY SKUTECZNIE POWSTRZYMUJE DZIAŁANIE DHT (PRZYCZYNA ŁYSIENIA ANDROGENOWEGO)
 • EKSTRAKT ZE SKRZYPU ZAPEWNIA POROST NOWYCH WŁOSÓW
 • CAŁKOWITE BEZPIECZEŃSTWO STOSOWANIA
 • NIE MUSISZ BAĆ SIĘ SKUTKÓW UBOCZNYCH, BO ICH NIE MA
 • NISKI KOSZT KURACJI W PORÓWNANIU DO INNYCH ROZWIĄZAŃ

 

A propos ceny Profolanu. Klikając w poniższy, baner przenosicie się prosto na stronę producenta (nigdy nie kupujcie z podejrzanych źródeł, których nie można zweryfikować!), który przygotował niespodziankę. MIESIĄC kuracji GRATIS:)

 ZAMÓW 3 OPAKOWANIA PROFOLANU – ZAPŁACISZ TYLKO ZA 2!

ViviComb –laserowy grzebień do walki z łysieniem

Leczenie światłem przy pomocy urządzenia ViviComb to kolejny sposób na łysienie androgenowe . Przy pomocy wiązki laserowej LLLT światło przenikało do mieszków włosowych i aktywuje cebulki włosowe do działania. Włosy stawały się odżywione i wzmocnione. Wypadało ich mniej. Można było zaobserwować się też porost nowych włosów. Laserowy grzebień stosowano wraz z innymi sposobami leczenia lub też samodzielnie.

Nowoczesne technologie w walce z łysieniem to jeden ze sposobów, by cieszyć się gęstą czupryną. Pierwsze efekty widoczne były już po 8 tygodniach używania ViviComb. Pojawiały się one 7 na 10 osób. Oznaczało to sporą skuteczność i to bez żadnych działań niepożądanych. Piszę w czasie przeszłym, bo to rozwiązanie jest już niedostępne.

I na koniec jeszcze krótka „ściągawka”, dotycząca łysienia androgenowego.

Jaka jest przyczyna łysienia androgenowego?

Winien jest testosteron, a ściślej – dihydrotestosteron (DHT), pochodna testosteronu. Obecność DHT prowadzi do miniaturyzacji mieszków włosowych. Włosy stają się coraz słabsze, w końcu wypadają, a uszkodzone cebulki nie produkują kolejnych – nie następuje porost włosów. Przypuszcza się, że łysienie androgenowe to także kwestia zwiększonej wrażliwości cebulek włosowych na DHT.

Kobiety cierpią na tę przykrą dolegliwość na skutek zaburzeń hormonalnych, głównie w okresie klimakterium. Towarzyszy jej zwykle hirsutyzm, czyli pojawienie się na twarzy owłosienia typu męskiego (wąsiki, włoski na brodzie).

Jaki jest cel leczenia?

Leczenie łysienia androgenowego jest długotrwałe, właściwie wymaga stałego przyjmowania leków. Mają one za zadanie odżywić włosy, wzmocnić je, a leki o najskuteczniejszym działaniu mają nie dopuścić do przekształcania się testosteronu w DHT lub osłonić cebulki włosowe przed szkodliwym działaniem DHT. Skutki leczenia to zahamowanie wypadania włosów. Jeszcze inne leki odwracają proces miniaturyzacji mieszków włosowych, więc wskutek kuracji następuje porost włosów. Jednak jest to skuteczna metoda, gdy łysienie nie jest zbyt zaawansowane i nie trwa długo.

8 comments

 • No właśnie ja się skusiłem i rozpocząłem kurację. Na razie jestem po 3 tygodniach. W sumie to nie pisałbym o tym, ale jestem zaskoczony efektami. Tak szybko się pojawiły. Czytałem co prawda o ludziach u których tak było. Nie spodziewałem się, że też będę miał szczęście:) 3 tygodnie włosy praktycznie przestały mi wypadać:)

 • To znowu ja:) Kolejny miesiąc i jest coraz lepiej. Jestem naprawdę pozytywnie zaskoczony. W zeszłym miesiącu przestały wypadać, a teraz pojawiły się nowe włosy. Na razie są niewielkie, ale faktycznie są:)!

 • Zdecydowałem się na Profolan, trochę przyznaję z braku innego rozwiązania, które by mi pomogło. A próbowałem co najmniej kilka. Zacząłem kurację miesiąc temu i – kurde – to pomaga:)). 30 dni i już widzę efekty. Po pierwsze i najważniejsze – w końcu przestały mi wypadać włosy. Po drugie – zmniejszył się łojotok. Czekam na dalsze efekty:)

 • Loxon mi pomógł, ale odstawiłem i problem powrócił. Teraz szukam właśnie czegoś naturalnego, może czas na Profolan

  • W przypadku kobiet loxon jest ryzykowny. Fakt, że dwójka bezpieczniejsza niż 5. Generalnie może się zdarzyć tak, że włosy będą w gorszej kondycji. Staną się matowe, szorstkie. Czytałem, że mogą one również wypadać, ale za rękę nikogo z takim problemem nie złapałem:). Wiem natomiast, że po odstawieniu taka sytuacja się pojawia.

Dodaj komentarz