Leki na łysienie androgenowe – przegląd

Wiele jest możliwych przyczyn wypadania włosów. Najtrudniejsze w leczeniu przez lata było łysienie androgenowe. Łatwo je rozpoznać po tym, że utrata włosów występuje najpierw na skroniach, a następnie „cofa się” linia włosów nad czołem i pojawia się łysina na czubku głowy.

Dolegliwość ta spotyka głównie mężczyzn, ale część kobiet też zmaga się z tym problemem. Dlatego postanowiliśmy przygotować krótkie zestawienie preparatów na ten problem.

Leki  na łysienie androgenowe do stosowania miejscowego

Można pokonać łysienie androgenowe, leki odznaczające się pewną skutecznością to Loxon, Piloxidil, Regaine. Zawierają 2% stężenie minoksidolu (bez recepty) albo 5% (na receptę). Minoxidil stosowany miejscowo, zwiększa przepływ krwi, udrażnia kanały odpowiedzialne za odżywienie i dotlenienie mieszków włosowych. Co więcej, odwraca proces miniaturyzacji mieszków włosowych.

spectral-dnc

Minusem tych leków jest to, że tylko część substancji aktywnej dociera do mieszków włosowych. I tak naprawdę efekty są niewielkie. A do tego często się „cofają”. Nie rozwiążą one problemu łysienia androgenowego. A o to przecież nam chodzi. Do tego część z nich posiada skutki uboczne. Popularność wyżej wymienionych słabła z czasem. Przede wszystkim dlatego, że pojawiły się nowe rozwiązania na łysienie androgenowe. Oparte o liczne badania i testy.

Leki doustne na łysienie androgenowe

Profolan na łysienie androgenowe

Panowie pewnie wolicie skutków ubocznych często pojawiających się w preparatach na łysienie.Alternatywą jest TEN preparat z naturalnym inhibitorem DHT. To tabletki na łysienie androgenowe o nazwie Profolan. W jego składzie można znaleźć między innymi silny ekstrakt z pokrzywy (najmocniejszy na rynku), skrzyp i l-cysteinę. Zwłaszcza ostatni składnik jest ciekawy i niezwykle ważny. To  jeden z aminokwasów potrzebnych naszemu organizmu, w tym i fryzurze.

Mówiąc bardziej obrazowo: jego niedobór skutkuje nadmiernym wypadaniem włosów. Wszystkie trzy składniki są elementem innowacyjnej formuły GROW3. Jedynej takiej, walczącej z łysieniem androgenowym ( Zapoznacie się z pełnym składem preparatu). Profolan łatwo się aplikuje (wystarczy kapsułki popijać wodą). Do tego jest lepszy od wyżej opisanych rozwiązań, bo nie posiada żadnych skutków ubocznych. Nie trzeba się obawiać problemów z erekcją, czy libido. 

CO ZYSKASZ WYBIERAJĄC PROFOLAN?

 • NATURALNY, SKUTECZNY SKŁAD
 • EKSTRAKT Z POKRZYWY SKUTECZNIE POWSTRZYMUJE DZIAŁANIE DHT (PRZYCZYNA ŁYSIENIA ANDROGENOWEGO)
 • EKSTRAKT ZE SKRZYPU ZAPEWNIA POROST NOWYCH WŁOSÓW
 • CAŁKOWITE BEZPIECZEŃSTWO STOSOWANIA
 • NIE MUSISZ BAĆ SIĘ SKUTKÓW UBOCZNYCH, BO ICH NIE MA
 • NISKI KOSZT KURACJI W PORÓWNANIU DO INNYCH ROZWIĄZAŃ

A propos ceny Profolanu. Klikając w poniższy, baner przenosicie się prosto na stronę producenta (nigdy nie kupujcie z podejrzanych źródeł, których nie można zweryfikować!), który przygotował niespodziankę. MIESIĄC kuracji GRATIS.

 

 ZAMÓW 3 OPAKOWANIA PROFOLANU – ZAPŁACISZ TYLKO ZA 2!

W niektórych sytuacjami lepiej aby kobiety unikały jakiegokolwiek kontaktu z takimi lekami na łysienie androgenowe. Tak jest w poniższy, przypadku.

proscar na łysienie androgenowe

Tylko do stosowania przez mężczyzn przeznaczone są tabletki zawierające finasteryd (np. Proscar) lub dutasteryd (np. Avodart).Te substancje sprawiają, że zahamowany zostaje proces przekształcania testosteronu w szkodliwy DHT. Skutki: włosy nie wypadają, łysienie nie postępuje, ale włosy nie odrastają. Nie ma mowy o wypełnieniu mocno przerzedzonych miejsc. W tym miejscu trzeba wyraźnie zaznaczyć, że stosowanie preparatów z finasterydem może powodować pogorszenie sprawności seksualnej. Problem dotyczy nie tylko libido, zaburzeń erekcji,  ale też zaburzeń płodności. Czy warto takim kosztem walczyć z łysieniem androgenowym? Oczywiście, że nie.

Locerin – tabletki na wypadanie włosów dla kobiet

Locerin - tabletki na porost włosó

To jedno z ciekawszych rozwiązań dostępnych na rynku. Nowość, ale już ze sporym gronem fanek. Locerin to tabletki na wypadanie włosów dla kobiet walczące ze wszystkimi przyczynami tego problemu. Oparte wyłącznie o naturalne składniki. Jest ich 16. Tak, nie przecierajcie monitorów. To jedyny preparat na rynku z tak dużą ilością składników. Koniecznie zapoznajcie się z moją recenzją Locerinu. Warto też odwiedzić stronę producenta, bo ma on ciekawe promocje (trzeba się jednak spieszyć, gdyż są one mocno ograniczone czasowo!).

I na koniec jeszcze krótka „ściągawka”, dotycząca łysienia androgenowego.

Jaka jest przyczyna łysienia androgenowego?

Winien jest testosteron, a ściślej – dihydrotestosteron (DHT), pochodna testosteronu. Obecność DHT prowadzi do miniaturyzacji mieszków włosowych. Włosy stają się coraz słabsze, w końcu wypadają, a uszkodzone cebulki nie produkują kolejnych – nie następuje porost włosów. Przypuszcza się, że łysienie androgenowe to także kwestia zwiększonej wrażliwości cebulek włosowych na DHT.

Kobiety cierpią na tę przykrą dolegliwość na skutek zaburzeń hormonalnych, głównie w okresie klimakterium. Towarzyszy jej zwykle hirsutyzm, czyli pojawienie się na twarzy owłosienia typu męskiego (wąsiki, włoski na brodzie).

Na czym polega leczenie łysienia androgenowego?

Jest to proces, który wymaga przyjmowania leków, lub zastosowania drogich rozwiązań (np. przeszczepu).. Mają one za zadanie odżywić włosy, wzmocnić je, a leki o najskuteczniejszym działaniu mają nie dopuścić do przekształcania się testosteronu w DHT lub osłonić cebulki włosowe przed szkodliwym działaniem DHT. Skutki leczenia to zahamowanie wypadania włosów. Jeszcze inne leki odwracają proces miniaturyzacji mieszków włosowych, więc wskutek kuracji następuje porost włosów. Jednak jest to skuteczna metoda, gdy łysienie nie jest zbyt zaawansowane i nie trwa długo.

8 komentarzy do “Leki na łysienie androgenowe – przegląd

 • 16/07/2016 o 00:24
  Permalink

  wypróbowałem ten loxon 5% i nie jestem pewien czy cokolwiek daje.. łysienie dalej postępuje..

  Odpowiedz
 • 04/08/2016 o 10:56
  Permalink

  No właśnie ja się skusiłem i rozpocząłem kurację. Na razie jestem po 3 tygodniach. W sumie to nie pisałbym o tym, ale jestem zaskoczony efektami. Tak szybko się pojawiły. Czytałem co prawda o ludziach u których tak było. Nie spodziewałem się, że też będę miał szczęście:) 3 tygodnie włosy praktycznie przestały mi wypadać:)

  Odpowiedz
 • 29/08/2016 o 08:41
  Permalink

  To znowu ja:) Kolejny miesiąc i jest coraz lepiej. Jestem naprawdę pozytywnie zaskoczony. W zeszłym miesiącu przestały wypadać, a teraz pojawiły się nowe włosy. Na razie są niewielkie, ale faktycznie są:)!

  Odpowiedz
 • 02/01/2017 o 12:16
  Permalink

  Zdecydowałem się na Profolan, trochę przyznaję z braku innego rozwiązania, które by mi pomogło. A próbowałem co najmniej kilka. Zacząłem kurację miesiąc temu i – kurde – to pomaga:)). 30 dni i już widzę efekty. Po pierwsze i najważniejsze – w końcu przestały mi wypadać włosy. Po drugie – zmniejszył się łojotok. Czekam na dalsze efekty:)

  Odpowiedz
 • 25/07/2017 o 09:08
  Permalink

  Loxon mi pomógł, ale odstawiłem i problem powrócił. Teraz szukam właśnie czegoś naturalnego, może czas na Profolan

  Odpowiedz
 • 16/11/2017 o 23:13
  Permalink

  Czy Loxon 2% zawsze powoduje wypadanie włosów, bo czytałam że wypadają od niego włosy. Jak duże jest to wypadanie?

  Odpowiedz
  • 17/11/2017 o 13:24
   Permalink

   W przypadku kobiet loxon jest ryzykowny. Fakt, że dwójka bezpieczniejsza niż 5. Generalnie może się zdarzyć tak, że włosy będą w gorszej kondycji. Staną się matowe, szorstkie. Czytałem, że mogą one również wypadać, ale za rękę nikogo z takim problemem nie złapałem:). Wiem natomiast, że po odstawieniu taka sytuacja się pojawia.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *