Follixin – czy naprawdę warto?

Preparaty na łysienie

Problemy z wypadaniem włosów dotyczą znacznej części populacji, a w wielu wypadkach, zwłaszcza u osób stosunkowo młodych i kobiet mogą stać się przyczyną o wiele poważniejszych problemów natury psychicznej.

Poszukiwanie cudownych środków na wyeliminowanie łysienia trwa od dawna. Na rynku istnieją środki przebadane laboratoryjnie, wykazujące pewną (różną o czym dalej) skuteczność w osłabianiu, spowalnianiu czy zatrzymywaniu procesu. Dużo oczywiście zależy od przyczyny łysienia, bowiem tych może być bardzo wiele. Nie każdy preparat sprawdzi się np. w męskim łysieniu androgenowym.

Follixin – co to jest i kiedy stosować?

Na liście środków przeciw łysieniu znalazł się Follixin. Preparat w postaci tabletek nie jest lekiem, a jedynie suplementem diety, który ma za zadanie wspomaganie organizmu w walce z łysieniem poprzez zasilenie odpowiednimi substancjami i minerałami.

Zgodnie z założeniem, Follixin stworzono w celu odbudowy struktury włosów, a więc jest on przeznaczony dla tych osób, które borykają się z problemem ich wypadania lub osłabianie na skutek czynników fizjologicznych (dieta), środowiskowych (stres) czy przebytych chorób.

Follixin  – jak to działa?

Zgodnie z założeniami producenta preparat ma za zadanie dwukierunkowe działanie na cebulki włosowe. Mechanizm z jednej strony sprowadza się do odblokowywania tych, które jeszcze nie wytworzyły włosa, a z drugiej do wzmacniania poprzez rozbudowę i zarazem silniejsze umocowanie w skórze cebulek już aktywnych.

Preparat ma za zadanie:

 • powiększanie objętości cebulek włosowych,
 • odblokowywanie zatkanych porów w okolicy czołowej,
 • wzmocnienie cebulek,
 • wzmocnienie korzenia i pochewki włosa,
 • ogólna odbudowa włosów oraz ich wzmocnienie i zapobieganie wypadaniu.

Wszystko pięknie, tylko, że z tych zadań wywiązuje się on w średnim stopniu. To znaczy, jeśli wypadanie włosów to efekt diety, możesz na niego postawić. Jeśli jednak zmagasz się z łysieniem androgenowym, to nie tędy droga. 

Zaletą tego preparatu jest to, że nie wykazuje żadnych skutków ubocznych, a zgodnie z opiniami użytkowników szacuje się około 70%  skuteczność w przypadku wypadania włosów spowodowanych przez złą dietę lub stres.

Tylko czemu tak mało wiadomo o składzie?

Z uwagi “na wyjątkową, latami opracowywaną formułę” trudno doszukać się informacji o zawartości opakowania w sieci. Ale producent zapewnia, że są to wyłącznie roślinne składniki naturalne. Ponieważ środek został przetestowany laboratoryjnie i dopuszczony do sprzedaży jako suplement diety można założyć, że zawiera on składniki mineralne, które nawet, jeśli nie pomogą włosom, to pozytywnie wpłyną na inne funkcje organizmu. Tylko, czy tego w tym konkretnym wypadku potrzebujesz? Chociaż jednak wolałbym mieć pełną informację.  To chyba oczywiste.

Skład podano oczywiście na opakowaniu, ale, żeby się z nim zapoznać, trzeba wydać na niego sporo pieniędzy. Problem pojawia się tez, kiedy preparat chcą przyjmować osoby już stosujące różne środki. Nie możesz od razu sprawdzić czy dany składnik nie wchodzi w szkodliwe interakcje z czymś co przyjmujesz.

Dlatego sam bym go nie kupił, ponieważ zawsze wolę mieć pewność, że to co kupuje faktycznie bazuje na formule, którą można sprawdzić. Wolę postawić na preparaty, których skład – choć unikalny – nie jest owiany tajemnicą. Dzięki temu, zanim dokonasz zakupu, sam możesz sprawdzić czy konkretny preparat wart jest swojej ceny.

Jeżeli ktoś z Was myśli podobnie, poniżej prezentuję alternatywę dla tajemniczego Follixinu.

Profolan na łysienie androgenowe

Preparat od pewnego czasu zyskujący ogromną popularność. Zarówno za Wielką Wodą, jak i w Polsce. Unikalna, innowacyjna formuła GROW3 (oparta między innymi o wyciąg z pokrzywy), która skutecznie uderza w bezpośrednią przyczynę łysienia androgenowego. W przypadku Profolanu nie ma mowy  o tajemniczym składzie. Sam możesz się z nim zapoznać na poniższym zdjęciu.

profolan-etykieta

Dlaczego uważam, że Profolan jest lepszy?

 • Pełny dostęp do informacji o składzie
 • Skutecznie zwalcza łysienie androgenowe
 • unikalna Formuła GROW3 dodatkowo wspomaga odrastanie nowych włosów
 • W pełni bezpieczny, przepadany skład (Brak skutków ubocznych)
 • Niski koszt kuracji w porównaniu z innymi preparatami tego typu (wykorzystaj okazję, 3 opakowania w cenie 2, tylko na stronie producenta)

ROZPOCZNIJ KURACJĘ JUŻ TERAZ

3 comments

 • Follixin – Panowie. Ten preparat to ściema. Nie bądźcie naiwni. Pozytywne opinie pisane przez sprytnych marketingowców!

  • Potwierdzam opinie “M”. Stosowałem ten preparat przez 15 miesięcy i nie ma żadnych efektów. Tak na prawdę, to poza przeszczepem włosów nie ma innego sposobu na zatrzymanie ich wypadania. Te wszystkie suplementy diety, szampony czy inne laserowe narzędzia nie pomogą wam w walce z łysieniem. Wiem, to testowałem już prawie wszystkiego. Nie kupujcie Follixinu, ani innych tabletek na włosy, bo to wyrzucenie kasy w błoto.

 • Follixin to bujda na resorach. 😛 Nie ma żadnego wpływu na łysienie. Jak ma coś pomóc to tylko środki zalecane przez amerykańską FDA.

Dodaj komentarz