Zioła wspomagające skórę głowy

Dbaj o włosy

To dzięki nim poprawisz stan włosów. Niektóre z nich skutecznie walczą z ich wypadaniem, a nawet polecane są na niektóre rodzaje łysienia. I właśnie dlatego warto je poznać. I również z tego powodu, że rośliny te mają dużo więcej do zaoferowania.

Tatarak

Zaczniemy od tej bardzo pospolitej rośliny w Polsce (ciekawostka – trudno ją znaleźć na terenie Karpat). Może nie wygląda, ale ma w sobie bardzo ciekawe umiejętności. Z których – dla dobra fryzury – radziłbym skorzystać:). Po pierwsze roślina ta mocno poprawia krążenie krwi w skórze głowy. Dzięki temu szybciej do mieszków dostarczamy ważnych składników odżywczych. Często w kontekście tataraku wymienia się umiejętność hamowania łupieżu.

Babka lancetowata

Zawiera w sobie mnóstwo przeciwutleniaczy. Babka to też pewne pierwiastki. Godne wymienienia są krzem, cynk i żelazo. Każdy z nich ma pewien wpływ na włosy. Z tej trójki – krzem największy. I to on ma pozytywny wpływ na skórę głowy. Przede wszystkim łączy się go z jej regeneracją. Babka lancetowata ma również pewne działanie nawilżające. Roślina ta łagodzi podrażnienia skóry.

Łopian

Roślina dobrze znana osobom, które dbają przy pomocy ziół o swoją fryzurę. W kontekście skóry głowy warto wspomnieć o tym, że łopian może pomóc przy łupieżu. Olej z tej rośliny można wykorzystać przy zniszczonych włosach. Łopian poleca się przy niektórych chorobach skóry. Mam tutaj na myśli między innymi trądzik i egzemy. Łopian w przypadku skóry głowy najczęściej stosuje w połączeniu z innymi ziołami. Mam tutaj na myśli Chociażby chmiel czy pokrzywę.

Ogórecznik

Olej z tej rośliny posiada drogocenne składniki dla naszego organizmu. Wykorzystuje się go między innymi przy zapaleniu stawów. Łagodzi bóle z nim związane. Olej z tej rośliny poleca się w przypadku trądziku różowatego. Kolejne zastosowanie zainteresuje kobiety. Roślinie też przypisuje się umiejętność zmniejszania bólu menstruacyjnego. Jeśli chodzi o skórę głowy to olej z ogórecznika przede wszystkim ją odżywia. Zawiera w sobie kwasy tłuszczowe, które w tym pomogą. Olej z tej rośliny poleca się osobom z osłabioną fryzurą. Wypadające w nadmiarze włosy to również wskazanie do jego stosowania.

Dodaj komentarz