chmiel

Zioła na wypadanie włosów dla mężczyzn cz. 3

Łysienie u mężczyzn

To już ostatnia – obiecuję 🙂 – część tej serii. Znalazły się w niej najczęściej polecane i stosowane zioła na wypadanie włosów dla mężczyzn. Z pierwszą częścią możecie zapoznać się w tym miejscu. A tutaj do przeczytania druga.

Mydlnica lekarska

To powszechnie występująca roślina praktycznie na terenie całej Europy. Surowcem zielarskim jest kłącze z korzeniami. To bogactwo pewnych soli mineralnych, saponin i glikozydów. Jakie działanie ma mydlnica lekarska? Ma między innymi właściwości wykrztuśne. Pobudza również pracę żołądka. Wspiera funkcjonowanie trzustki. Ułatwia wchłanianie składników, któremu nasz organizm dość trudno „przyjmuje”. W jaki sposób zioło to pomoże na wypadanie włosów u mężczyzn? To rozwiązanie w przypadku przetłuszczającej się fryzury. Jeśli macie osłabione i cienkie włosy, to mydlnica również może być pomocna. Pomaga też przy przyklapniętej fryzurze, gdy chcecie nieco podnieść włosy u nasady.

Chmiel zwyczajny

To roślina znana między innymi ze swoich właściwości uspokajających. Prowadzono również badania nad niektórymi związkami znajdującymi się w chmielu pod kątem ich wykorzystania w leczeniu nowotworów. Ze szczególnym wskazaniem na raka piersi. Ekstrakt z szyszek chmielu wykazuje również działanie antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Zioło to jest też bardzo skuteczne w powstrzymywaniu wypadania włosów u mężczyzn. Jest też polecany w przypadku łupieżu.

Skrzyp pospolity

Nie mogło tej rośliny zabraknąć w moim zestawieniu. Zacznę jednak od innych właściwości. Skrzyp polny jest rośliną polecaną w przypadku schorzeń dróg moczowych. Ma działanie detoksykujące. W jaki sposób pomaga na włosy? Przede wszystkim skrzyp polny to roślina wspomagająca ich porost. Jest najczęściej stosowanym ziołem na wspomaganie włosów właśnie w taki sposób. Silny ekstrakt ze skrzypu znajduje się również w najchętniej wybieranym rozwiązaniu na męskie łysienie. Jeśli chcesz się z nim zapoznać, to nic prostszego:).

SPRAWDŹ NAJLEPSZE ROZWIĄZANIE NA MĘSKIE ŁYSIENIE!

Skrzyp zawiera w sobie spore ilości krzemionki. I to dzięki nim ma tak skuteczne działanie w wspomaganiu porostu włosów.

Dodaj komentarz