zioła na włosy

Zioła na wypadanie włosów dla mężczyzn cz. 1

Łysienie u mężczyzn, Naturalne sposoby na łysienie

W ostatnim wpisie skupiłem się na sposobach zapewniających porost. Pojawiły się w nim dwie rośliny, które są pomocne w przypadku wypadania włosów u mężczyzn. Ale jest ich więcej i warto je poznać.

Wierzbownica drobnokwiatowa

To roślina o której być może do tej pory nie słyszeliście, a warto się nią zainteresować. Ze względu na naprawdę liczne właściwości. To niewielka roślina, którą znajdziecie w całej Europie, ale też w północnej Afryce i na Bliskim Wschodzie. Wierzbownica drobnokwiatowa to bogactwo fitosteroli i flawonoidów. Polecana jest między innymi w przypadku problemów ze skórą (między innymi trądzik), stanów zapalnych układu moczowego i wypadania włosów u mężczyzn. Związanego przede wszystkim z działaniem androgenów. Wierzbownica drobnokwiatowa jest inhibitorem DHT (przyczyny łysienia). Powstrzymuje jego szkodliwe działanie. Świetnie się sprawdza w tej roli, chociaż lidera – pokrzywy nie dogania. Ta ostatnia roślina jest wykorzystana w najlepszym obecnie preparacie na męskie łysienie. Chcecie go poznać?

SPRAWDŹCIE NAJLEPSZY PREPARAT NA MĘSKIE ŁYSIENIE!

Tatarak

Kolejna roślina, która niespecjalnie kojarzy się z ratowaniem fryzury. Jeśli oczywiście do tej pory nie interesowaliście się tematem ziół, które pomogą na wypadaniem włosów. Z kłącza tataraku (kupisz go bez problemu w sklepie zielarskim) przygotujesz płukankę. Zwykle dodaje się do niej łopian. Skupmy się jednak na tataraku. Ma on między innymi działanie bakteriobójcze. Odwar z tataraku poleca się w przypadku łupieżu. Pomaga również na zapalenie skóry. Tatarak jest rośliną, która walczy z wypadaniem włosów. Jest też polecanym rozwiązaniem w przypadku, gdy zmagamy się z łojotokowym zapaleniem skóry głowy. Co zresztą też kończy się nadmiernym wypadaniem.

Łopian

Łopian

Jego obecność w płukankach „usprawiedliwia” duża ilość siarki. O tym jak ważny jest to pierwiastek dla fryzury, możecie przeczytać w tym tekście. To przydatna roślina w przypadku gdy włosy są suche i lecą w zbyt dużych ilościach. Łopian bywa również polecany na łupież. Roślina ma też inne właściwości. Między innymi pozytywnie wpływa na stan skóry. Jest polecana w sytuacji gdy mamy problemy z prawidłową przemianą materii.

Dodaj komentarz