Zioła na suche włosy

Dbaj o włosy

Dzisiaj postanowiłem kontynuować temat medycyny naturalnej i jej wpływu na fryzurę. Żeby temat był w miarę na czasie, skupiłem się na sytuacji częstej w tej porze roku, czyli suchych włosach.

Szałwia lekarska

To roślina, która przede wszystkim działa wzmacniająco na włosy. To o tyle ważne, że przypadku ich przesuszenia dochodzi do nadmiernego wypadania. Szałwia odżywia fryzurę, tak jak i skórę głowy. W przypadku tej ostatniej warto dodać, że zapobiega podrażnieniom. Szałwia generalnie ma sporo więcej właściwości. Jako ciekawostkę dodam, że w Średniowieczu była ona stosowana między innymi na gorączkę, choroby wątroby, ale też np. padaczkę.

Pokrzywa

Jej tutaj nie mogło zabraknąć. Roślina ta ma w ogóle sporo ciekawych właściwości. Ma między innymi działanie moczopędne. Stosowana jest w przypadku kamicy nerkowej. Jeśli chodzi o włosy, to po pierwsze pokrzywa stosowana jako płukanka, działa tonizująco na skórę głowy. Zapobiega przesuszaniu fryzury i wzbudza porost włosów. Ekstrakt z pokrzywy jest doskonałym, naturalnych inhibitorem DHT. Ten ostatni związek odpowiada za łysienie androgenowe. Wspomniany ekstrakt zatrzymuje jego działania. Ekstrakt z pokrzywy to jeden ze składników innowacyjnej formuły GROW3 w preparacie Profolan (jeśli zmagasz się z łysieniem androgenowym, koniecznie musisz go poznać).

Prawoślaz lekarski

Jego znamy przede wszystkim z naturalnych preparatów na kaszel. Prawoślaz działa łagodząco i powlekająco. Stosowany jest też w przypadku stanów zapalnych żołądka. W jaki sposób pomoże przy suchych włosach? Przede wszystkim działa na skórę głowy. Prawoślaz zmiękcza ją. Pomaga też pozbyć się podrażnień skóry głowy. Działa również łagodząco.

Aloes

Oczywiście nie mogło braknąć tej rośliny. Czy zastosujesz sok z tej rośliny, czy ją samą spodziewaj się silnego nawilżającego działania. Możesz dodać aloesu do szamponu. Dzięki temu będzie on dużo „łagodniejszy” w działaniu. Włosy staną się błyszczące i nie będą się puszyć. Aloes sprawdzi się też jako mgiełka lub element płukanki. Sok z niego bez większego problemu kupisz w aptece ale również w drogeriach i sklepach spożywczych. W tym ostatnim wypadku warto jednak dokładnie przyjrzeć skład. Czy przypadkiem nie kupicie napoju z aloesem.

Dodaj komentarz