Szałwia

Zioła na przetłuszczające się włosy

Naturalne sposoby na łysienie

To problem, który „obdziela” zarówno kobiety jak i mężczyzn. Warto wiedzieć jak zatrzymać nadmierne przetłuszczania. Tym bardziej, że często jest ono powiązane z wypadaniem włosów.

Tymianek

Zaczniemy od rośliny, którą znajdziemy prawie w każdej kuchni. Tymianek wykazuje wiele ciekawych właściwości. Między innymi działanie antybakteryjne. Nas oczywiście interesuje ograniczenie wydzielania sebum. I od razu pewne uściślenie. Przetłuszcza się nam skóra głowy. To my sami przenosimy problem na włosy. Ale potocznie mówi się, że to one się przetłuszczają. Mamy to wyjaśnione:). Tymianek oprócz wymienionych właściwości zapobiega też wypadaniu włosów.

Mydlnica lekarska

Może być ona wykorzystana do pielęgnacji włosów. Jest ona też skuteczna w walce z niektórymi chorobami atakującymi skórę. Mam tutaj na myśli między innymi egzemę, czyraki i trądzik. Wywar z tej rośliny jest wykorzystywany do mycia włosów. Zmniejsza problem przetłuszczenia, ale to niejedyna jego umiejętność. Mydlnica lekarska pozwala również pozbyć się łupieżu. Można ją też wykorzystać do ratowania włosów po farbowaniu.

Szałwia lekarska

Roślina o wielu ciekawych właściwościach. W przypadku włosów nie tylko reguluje wydzielania sebum. Płukanka z szałwii wzmacnia fryzurę. Odżywia mieszki włosowe. Jeśli macie w domu ocet jabłkowy, to warto pomieszać go z szałwią. Taka płukanka pomoże ograniczyć wypadanie włosów. Herbata z tej rośliny jest stosowana w przypadku problemów trawieniem. Wykorzystuje się ją również na dolegliwości miesiączkowe.

Eukaliptus

Zawarte w tej roślinie olejki eteryczne mają właściwości uspokajające. Wyciąg z liści tej rośliny wykorzystuje się również w preparatach o działaniu wykrztuśnym. Olejek eukaliptusowy jest składników płynów do płukania ust. Z właściwości które nas interesują – oprócz regulowania wydzielania sebum, a więc ograniczania przetłuszczania się włosów, pobudza również krążenie w skórze głowy. Oznacza to między innymi szybsze dostarczanie składników odżywczych do mieszków włosowych. Eukaliptus zapobiega też swędzeniu skóry głowy.

Dodaj komentarz