Zioła na łojotokowe zapalenie skóry głowy

Dbaj o włosy

Problem z którym zmaga się wiele osób. Najczęściej w okresie dojrzewania, gdy hormony mają wpływ na gruczoły łojowe. Jednym z jego efektów może być wzmożone wypadanie włosów. Warto poznać zioła, które pomogą w pozbyciu się tej dolegliwości.

chmiel-zwyczajny

Chmiel zwyczajny

Kojarzy się nam przede wszystkim ze złocistym napojem, ale roślina ta ma kilka ciekawych właściwości. Zacznę od tego, że chmiel zwyczajny może pomóc Ci się uspokoić. Jest wykorzystywany w ziołowych mieszankach.

Chmiel stosuje się też jako naturalny domowy sposób na ratowanie fryzury. Roślina ta zmniejsza ich wypadanie. Chmiel ochroni fryzurę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Reguluje pracę gruczołów łojowych. A o to właśnie nam w przypadku opisywanej choroby chodzi.

Lawsonia bezbronna

O ile samej rośliny możesz nie kojarzyć, to o hennie słyszał prawie każdy. Tę ostatnią produkuje się z liści lawsonii. To roślina, która kwitnie właśnie teraz, od października do listopada. Ten krzew (może osiągać nawet do 6 metrów) pochodzi z terenów tropikalnych.

Henna oprócz tego, że jest barwnikiem, pozytywnie wpływa też na włosy. Podobnie jak chmiel reguluje pracę gruczołów łojowych. Dodatkowo ma też funkcję ochronną skóry głowy. Wzmacnia też włosy.

Fiołek trójbarwny

To roślina, która stosowana jest chętnie przez osoby zmagające się z trądzikiem. Ma kilka ciekawych właściwości. Mogą się one przydać przy łojotokowym zapaleniu skóry. Po pierwsze wspomaga oczyszczanie organizmu z toksyn. Ma to wpływ na ogólny stan organizmu. W tym w pewnym stopniu na działanie gruczołów łojowych.

fiolek

Bratka najlepiej pić pod postacią herbaty. Spotkałem z koncepcją stosowania w podobny sposób pokrzywy na tę dolegliwość. Czy można pić je razem? Myślę, że nic nie stoi na przeszkodzie, chociaż warto obserwować swój organizm.

Ziele wierzbnicy

Na koniec roślina – ciekawostka. Ziele wierzbnicy drobnokwiatowej stosowane jest jako naturalny lek na… prostaty. Natomiast ma też pewne inne właściwości. Roślina ta jest bogata we flawonoidy. Przeciwutleniacze mające sporo do powiedzenia w naszym organizmie. Nas tutaj najbardziej interesuje to, że roślina ta wykazuje właściwości regulujące pracę gruczołów łojowych. Dzięki temu poprawia wygląd skóry. I chociażby z tego powodu warto się jej przyjrzeć. Trzeba mieć jednak świadomość do czego w pierwszej kolejności jest przeznaczona.

Dodaj komentarz