Żeby włos z głowy nie spadł

Łysienie u mężczyzn

Możesz próbować namówić swojego faceta, żeby coś w tym kierunku zrobił. A i Tobie pomogą się poniższe porady. Większość z nich przyda się jako element profilaktyki. Nie każdego faceta będzie łatwo do niej namówić. Co innego w sytuacji, gdy fryzura zacznie się już wyraźnie przerzedzać. Wtedy może być trudno oderwać od tych sposobów.

męzczyzna

Zaczniemy od pielęgnacji

Panowie w tej materii są można powiedzieć pokrzywdzeni. Większość preparatów jest dedykowana dla kobiet (chociaż nic nie stoi na przeszkodzie, aby mężczyźni jest stosowali). Są oczywiście np. szampony dla panów, ale jak zauważyłem, to są one opisywane w taki, że facet musi mieć koniecznie jakiś problem. Dajmy na to na przykład łupież, albo nadmiernie przetłuszczajace się włosy. Najlepiej wybrać taki szampon, który będzie mężczyźnie odpowiadał. Na pewno panowie powinniście spojrzeć łaskawym okiem na odżywki. Dzięki temu będziecie mogli wzmocnić włosy. A o to przecież chodzi. W sumie to warto będzie poświecić temu tematowi nieco dłuższy tekst.

Unikanie stresu

Panowie bardzo często nie mają tak naprawdę pojęcia dlaczego włosy mogą wypadać. Po prostu „tak jest i już”. Warto więc to zmienić i poznać możliwe przyczyny i w miarę możliwości ograniczyć. Jedną z nich jest właśnie stres. Częściej wymienia się go jako powód w kontekście kobiet, ale i panowie powinny o nim pamiętać. Stres, aby faktycznie miał przełożenie na nasze zdrowie i wygląd musi mieć charakter przewlekły. O to akurat w dzisiejszych świecie nie będzie trudno. W miarę więc możliwości warto go ograniczyć lub z nim walczyć (oczywiście przy pomocy zdrowych metod).

Zmień dietę

W jadłospisie też może leżeć problem. Chodzi przede wszystkim o pewne składniki, które mają wpływ na skórę (w tym głowy) i włosy. Nie musicie panowie tego robić, ale możecie faktycznie włączyć do diety produkty, które je zawierają. Z dużym prawdopodobieństwem część z tych składników już dostarczacie do organizmu. Włosy będą wdzięczne między innymi za siarkę i cynk. Pierwszy znajdziecie między innymi w produktach wysokobiałkowych (drób, nabiał). Cynk z kolei to przede wszystkim owoce morza. Pierwiastek ten można też znaleźć w wątróbce, ale też w kaszy gryczanej. Poza tym w ogóle warto zwrócić uwagę na to co jemy. Dla zdrowia.

Co jeszcze można zrobić?

W momencie, gdy włosy faktycznie wypadają w zbyt dużych ilościach (co na pewno zauważycie), można rozejrzeć się za konkretnymi preparatami lub rozwiązaniami, które mogą pomóc. Jeśli macie bardziej zasobne portfele, to wybór może paść np. na mezoterapię. Przygotujcie się na sporą ilość zabiegów. Kolejna możliwość to produkty w postaci suplementów, które mają powstrzymać wypadanie włosów. Takich preparatów jest mnóstwo. Część z nich wykorzystuje skuteczność naturalnych składników, takich jak pokrzywa i skrzyp (za przykład posłuży Profolan).

Generalnie rzecz biorąc warto w ogóle cokolwiek z tym zrobić. No chyba, że wychodzicie z założenia „wyłysieję i nic z tym nie zrobię”. To też w sumie rozwiązanie.

Profolan można nabyć tutaj

Dodaj komentarz