Zdaniem ekspertów lek na łysienie może powstać w ciągu 5 lat

Leczenie łysienia

Wybaczcie przede wszystkim nieco przydługi tytuł;). Cóż, nie jest to pierwsza tego typu informacja. Co pewien czasu pojawiają się „nowe fakty” związane z walką z łysieniem. Problemem na który cierpi wielu mężczyzn i też oczywiście pań.

Wypadanie włosów wypadaniu nierówne. Wiadomo, że nieco inny jest też sposób w jaki się dany typ łysienia pojawia i manifestuje. Czym innym jest np. problem określany mianem plackowatego, a inaczej przebiega typ androgenowy. Element wspólny to oczywiście utrata włosów. Nie zawsze wiadomo co jest głównym czynnikiem powodującym ich utratę.

Gdzie leży przyczyna?

Doskonałym przykładem jest wspominane łysienie plackowate. Owszem wiadomo, że tego typu utraty włosów jest np. związana z niedoborem witaminy A. Natomiast nieznana jest dokładnie etiogeneza tej choroby skóry. I to jest jeden z problemów, którzy „poszukiwacze” leku na łysienie muszą przeskoczyć. W przypadku łysienia andregenowego również parę spraw z którymi trzeba sobie poradzić istnieje.

Gdzie leży rozwiązanie?

Jak twierdzi Mark Blake, przedstawiciel The Trichological Society (organizacji skupiającej ekspertów wszelkiego rodzaju łączących siły w pomaganiu osobom zmagających się z łysieniem), to kwestia czasu, aby skuteczny lek się pojawił. Mówi on o 5, maksymalnie 10 latach. Skąd takie optymistyczne założenie? Wspomniany Mark Blake wskazuje, że mimo po różnicy, o której zresztą wspomniałem, między łysieniem plackowatym, a androgenowym, coraz większe szanse są na to, że naukowcy znajdą jednak element wspólny. To właśnie w nim upatruje się cudownego rozwiązania.

Zresztą programy pilotażowe związane z łysieniem plackowatym, odkryciem jego przyczyny i leku na nie trwają w najlepsze. Tutaj za przykład posłuży Columbia University Medical Center, gdzie od pewnego czasu trwają prace nad rozgryzieniem łysienia plackowatego właśnie. Celem ma być też zmniejszenie możliwych skutków ubocznych preparatów. Niektóre z nich, zwłaszcza te starsze,  ma niestety pewne ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Wiele w tej materii zależy od składu takiego produtku. Z pewnym prawdopodobieństwem można założyć, że im więcej naturalnych składników w takich preparatach, tym mniej złego może nam się stać. Wiele oczywiście w tej kwestii zależy od czynników indywidualnych. Tę kwestię również warto mieć na uwadze.

Co ze wspomnianymi 5 latami? No cóż. Pewnie przekonamy się o tym za 5 lat:).

Dodaj komentarz