Można zapobiegać nawrotom łysienia plackowatego

Zapobiegaj nawrotom łysienia plackowatego

Leczenie łysienia

Można zapobiegać nawrotom łysienia plackowategoŁysienie plackowate jak wiadomo jest z jednej strony trudne do wykrycia (czy raczej, aby być bardziej dokładnym napiszę: określenie konkretnej przyczyny jego wystąpienia), ale w większości wypadków ustępuje samo, bądź jest łatwe do leczenia. Istnieje jednak ryzyko nawrotu, więc dobrze byłoby wiedzieć, jak sobie z tym radzić.

Zanim jednak konkretne porady, małe przypomnienie dotyczące łysienia plackowatego. Jak wspomniałem we wstępie patogeneza tego schorzenia nie jest do końca poznana, stąd też potrzeba konkretnego określenie przyczyny, która do niego doprowadziła. To właśnie szybka reakcja pozwala powstrzymać wypadanie włosów. Natomiast w niektórych przypadkach może być z tym problem. Wynika to z tego, że łysienie plackowate jako tak zwana choroba autoagresyjna (określenie wzięło się z tego, że większość przyczyn ma charakter zaburzeń immunologicznych) może towarzyszyć innym chorobom tego typu: schorzeniom alergicznym, bielactwu, problemom z tarczycą.

Z racji dzisiejszego tematu załóżmy, że udało się zatrzymać łysienie plackowate i skupmy się na tym, jak nie doprowadzić do ewentualnych nawrotów. Pierwszą i podstawową sprawą jest niedopuszczenie do ponownego wystąpienie przyczyny łysienia tego typu. Dla przykładu jeśli powodem był przedłużający się stres, należy po prostu takowego unikać.

Jak uniknąć nawrotów łysienia plackowatego?

Przede wszystkim trzeba wzmacniać swoje włosy. Można stosować kosmetyki odżywiające i regenerujące fryzurę. Do naszej diety trzeba włączyć sporą ilość białka (ale też zbytnio nie przesadzajmy, tym bardziej jeśli tryb życia nie jest specjalnie aktywny), bo to ono jest podstawowym budulcem włosów. Jajka, brokuły, mięso, fasola – to powinno znaleźć się w naszej diecie. W ogóle dość istotne jest przyjmowanie składników, które mają pozytywny wpływ na stan fryzury. I tak, jeśli chcecie uniknąć nawrotów łysienia plackowatego kupcie sobie w drogerii kompleks witamin B i skrzyp. Nasze włosy potrzebują również do prawidłowego rozwoju tlenu, a ten zapewnia nam żelazo, dlatego też warto zwrócić uwagę na jego zawartość w diecie.

Jak widać zapobieganie nawrotom w zasadzie ogranicza się do zmiany diety i niedopuszczenia do głosu przyczyny, która spowodowała wcześniej wystąpienie łysienia plackowatego. W sumie to dość prosta sprawa i chyba to jeden z łatwiejszych systemów profilaktyki chorobowej w kwestii dotyczącej wprowadzenia go w życie. Myślę, że można zakończyć ten dzisiejszy niedzielno-wyborczy wpis taką to właśnie optymistyczną informacją. 

Dodaj komentarz