Zagęszczanie włosów nie boli

Dbaj o włosy

Taki sposób ukrywania przerzedzenia fryzury, bądź po prostu uzyskania efektu bujnych włosów jest coraz bardziej popularny i to nie tylko w świecie blichtru, sławy i plastiku, czyli wśród tak zwanych celebrytów. Zagęszczenia włosów to dość pojemne określenie i obejmuje co najmniej kilka metod.

Można tu mówić o doczepianiu włosów, przedłużaniu ich (co też tworzy złudzenie gęstości), stosowaniu specjalnych mikrowłókien, które de facto łączą się z naszymi naturalnymi włosami, zapełniając łysiejące miejsca. Możliwości jest sporo. Tu wymieniłem te najbardziej znane.

Wśród kobiet najbardziej popularnym sposobem jest wspominane jako pierwsze: dopinki włosów, które dają efekt bardziej gęstej fryzury. Oczywiście różnią się one od siebie zarówno jakością, materiałem z których są wykonane, jak i ceną. Istotne jest również odpowiednie dopasowanie, a nawet fakt, że ta dopinka ułożona jest w taki sposób, aby zminimalizować ryzyko splątania się poszczególnych włosów. Wybrać możemy również kolor, który nas interesuje. Czy wygląda to naturalnie? To zależy od tego, jak bardzo przyjrzyjmy się osobie, która taką dopinkę sobie zafundowała. Cena jak pisałem jest różna, a żeby się o tym przekonać, wystarczy wpisać w googlarkę „dopinanie włosów”, bądź przedłużanie włosów” i nieco poszperać.

Drugą metodą na której chciałbym tutaj skupić, ale jednak bardziej ogólnie, bo myślę że przyjdzie odpowiednia pora, aby opisać ją nieco dokładniej, to sposób, który można by określić, jako „zagęszczanie włosów za pomocą kosmetyków”. Chociaż lepiej byłoby użyć słowa „preparaty”. Na rynku jest ich ogromna ilość, ale można powiedzieć, że sposób w jaki działają jest w zasadzie taki sam. Chodzi tutaj o wykorzystywanie specjalnych mikrowłókien. Najczęściej metoda ta jest stosowana przez osoby u których naprawdę widać, to że ich fryzura jest rzadka. Zaleta? Gęste włosy w zaledwie kilkadziesiąt sekund. Wady? Przede wszystkim ten proces co jakiś czas trzeba powtarzać, bo nie jest on trwały (chociażby wynika to z mycia głowy).

Podsumowując ten wstęp do tematyki zagęszczania powiem tak. Bez wątpienia jest to alternatywa dla osób, które z jakiegoś powodu nie chcą (bądź nie mogą) korzystać z preparatów do walki z łysieniem, wspomagających porost włosów. Jak każda metoda, tak i ta ma swoje wady i zalety. Jest to jednak – moim zdaniem – sposób raczej krótkoterminowy, no i jednak dla osób wytrwałych. Przynajmniej w przypadku wspomnianych preparatów. Pierwszy opisany sposób w zasadzie i tak związany jest głównie z kwestiami mody, niż faktycznego rozwiązywania problemu.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: NATURALNE ZAGĘSZCZANIE WŁOSÓW

Dodaj komentarz