Zimą warto dbać o swoje włosy

Zadbaj o włosy zimą

Dbaj o włosy

Zimą warto dbać o swoje włosyW jaki sposób by nie zaklinać rzeczywistości, zima nie tyle puka do naszych drzwi co – parafrazując wczorajszą wypowiedź pewnego polityka – powiesiła już płaszcz w przedpokoju. Jest coraz zimniej, wieczorami spada poniżej zera. Niedługo pojawi się jeszcze przejmujący wiatr. Wszystkie te czynniki wpływają na stan naszych włosów. Dlatego też warto o nie zadbać.

Co szkodzi włosom?

Ta jak zasygnalizowałem we wstepie znaczenie ma obniżająca się temperatura. Chociaż, aby być bardziej dokładnym powiem, że nie tylko zbyt mała ilość stopni na zewnątrz, ale duży wpływ na stan fryzury ma zbyt intensywne stosowanie ogrzewania w domu. Każdy (no przynajmniej większość) chce, aby było im ciepło, ale nasze włosy takiego suchego najczęściej powietrza wręcz nie znoszą. Kiedy z kolei wychodzimy na zewnątrz, atakuje nas zimny, przeszywający wręcz wiatr. On również szkodzi naszym włosom. Najlepszym rozwiązaniem zdaje się więc być chowanie głowy pod czapkami, zakrywanie się szalikami.

Z perspektywy stanu naszego zdrowia taka ochrona ma oczywiście rację bytu, nasze włosy z kolei mogą mieć nieco inne zdanie. Przede wszystkiem elektryzują się, ale także może się pojawić nadmierne przetłuszczanie się skóry głowy. Wszelkie nakrycia głowy psują również mozolny efekt Pytanie brzmi co wybrać zdrowie, czy piękną fryzurę? W zasadzie można obie sprawy pogodzić

Jak chronić włosy

Zacznijmy od razu od konkretu. Unikajcie zimą wszelkiego rodzaju preparatów przeznaczonych do pielęgnacji włosów, które mają zbyt gęstą konsystencją. Z tego samego powodu unikajmy tych produktów, które mają andotację „bez spłukiwanie”. W obu przypadkach możemy doprowadzić do dodatkowego obciążenia włosów, a jakby tego było mało zwiększy to produkcję łoju, czyli nadmierne przetłuszczanie mamy w zasadzie jak w banku.

Wybierajmy więc produkty o lekkiej konsystencji, zwróćmy też uwagę na to, aby nawilżały one włosy, bo to bardzo istotne w czasie zimy. Kolejnym istotnym elementem takiej zimowej kuracji jest wzmacnianie włosów. W okresie lata, czy nawet jesieni robimy to za pomocą witamin, które dostarczamy „bezpośrednio” ze świeżych warzyw i owoców. W zimie sprawia to już pewien problem, chociażby związany z kosztami. I tu znowu mamy dwa rozwiązania, albo jednak ustalamy rygor żywieniowy w którym istotną rolę odgrywają właśnie warzywa i owoce. Z drugiej strony możemy nieco tylko zmodyfikować dietę ( głównie w kwestii ograniczenia tłustych i ciężkostrawnych potraw), a korzystać z dobrodziejstw suplementów diety.

Podsumowując, jeśli się tylko trochę przyłożymy to nie będziemy mieli problemu z utrzymaniem naszych włosów w dobrej kondycji podczas zimowych dni. To istotne, bo potem przecież przyjdzie wiosna i dobrze by było wkroczyć w nią z nienaganną fryzurą.

One thought on “Zadbaj o włosy zimą

  • Od siebie dodałabym jeszcze to, że w zimie nie warto stosować suszarki. Chodzi oczywiście o suszenie włosów gorącym powietrzem, tym bardziej że już przez kaloryfery mamy w domach powietrze, które wysusza naszą fryzurę. Wiem, bo sama przez wiele lat stosowałam zbyt często suszarkę (tak to jest jak potrzebna stylizacja włosów na szybko;) ) i miałam duży problem, bo na wiosnę zawsze wypadało mi sporo włosów. Zmieniłam fryzurę na krótką suszarka poszła w kąt i problemy zniknęły.

Dodaj komentarz