Zadbaj latem o swoje włosy

Dbaj o włosy

Zwykle w kontekście ratowania fryzury wspomina się zimę, po której najczęściej trzeba to robić. Latem rzadko kiedy myśli się o swoich włosach. Warto jednak to robić, tak aby nie obudzić się jesienią z nadmiernym wypadaniem.

lat

Skupię się w zasadzie na samych rozwiązaniach, ale oczywiście dowiesz się też o czynnikach, które powodują, że po lecie Twoje włosy mogą wyglądać jak siano:). Nie tylko kobiety znajdą tutaj coś dla siebie. Mężczyźni też nie powinni ograniczać pielęgnacji włosów latem jedynie do ich mycia.

Zainwestuj w kapelusz

Najlepiej słomkowy:). Latem, jeśli zależy Ci na tym, aby Twoje włosy nie były „atakowane” przez promienie słoneczne, to koniecznie go sobie kup. Oczywiście tak naprawdę wystarczy dowolne nakrycie głowy, niech za przykład posłuży chustka. Noś je zawsze wtedy, gdy musisz spędzić na zewnątrz dłuższy czas. Przy okazji chronisz też głowę przed udarem. Załatwiasz dwie sprawy za jednych zamachem.

Lubisz plażę?

Jeśli odpowiedź brzmi „tak”, to musisz pamiętać, żeby chronić swoje włosy. Nie ma gorszego dla nich połączenia niż słona, morska woda i suszenie ich po kąpieli “dzięki” promieniom słonecznym. Im więcej będziesz spędzać czasu na plaży, tym gorzej dla Twoich włosów. Jeśli oczywiście nic z nimi nie będziesz robić.

Po każdej kąpieli w słonej wodzie, należy wziąć prysznic. Jeśli jest oczywiście taka możliwość. Bieżąca słodka woda pozwoli wypłukać sól. Odczyn wody morskiej powoduje, że „unoszą się” łuski i kora włosa. W ten sposób są bardziej narażone na zniszczenie i działanie szkodliwych czynników.

Przed wizytą na plaży dobrze jest użyć kosmetyków do fryzury zawierających na przykład olej kokosowy. To na pewno je ochroni. Zresztą pisałem ostatnio o olejowaniu, możecie sobie odświeżyć:). Najłatwiejszym sposobem ochrony włosów przed działaniem czynników zewnętrznych, będzie… czepek w czasie kąpieli;).

Możesz też oczywiście zdecydować się na szereg kosmetyków, których zadaniem jest ochrona fryzury. Mam tutaj na myśli chociażby preparaty z filtrem UV. Co ważne jednak, niezależnie od tego na jaki kosmetyk się zdecydujesz, musisz pamiętać o jednym. Nie gwarantuje on 100% ochrony Twojej fryzury.

Myj włosy często

Z racji tego, że skóra głowy latem dość szybko się przetłuszcza, a nadmiar sebum szkodzi fryzurze, to warto je myć częściej. Czy codziennie? Jeśli tego będą potrzebowały Twoje włosy, to oczywiście tak. Staraj się jednak wybrać preparat delikatny. Nie chcesz przecież zaszkodzić fryzurze. I koniecznie zadbać o odżywianie włosów (chociażby wspomniane olejowanie).

Dodaj komentarz