Wypadanie włosów – po pierwsze poznaj przyczynę

Przyczyny łysienia

Nowy rok to dobry czas na wprowadzanie zmian w życiu. Wiadomo jak zwykle się one kończą. W Twoim przypadku będzie jednak inaczej. Bo do walki z wypadaniem włosów podejdziemy metodycznie.

Zaczniemy właśnie od poznania przyczyny Twojego problemu. To tak naprawdę warunkuje dalsze działanie. To czy wystarczą pewne małe zmiany. Czy może jednak potrzebne będą zdecydowanie bardziej intensywne działania. Jak mogą być przyczyny wypadania włosów?

Niedobór pewnych składników

W tym wypadku zwykle wiąże się je z nieodpowiednią dietą. Myślę jednak, że warto dodać, iż do takich niedoborów prowadzą też niektóre choroby, ale też nadużywanie alkoholu. Skupimy się jednak na diecie. Przede wszystkim musisz zwrócić uwagę w jak dużych ilościach w Twoim jadłospisie obecne są: siarka, cynk i żelazo. To jeśli chodzi o pierwiastki. Z witamin A i C. W przypadku gdy pijesz dużo alkoholu, to koniecznie jeszcze grupa B. Wspomniane pierwiastki to między innymi czerwone mięso, drób, kapusta, kalafior, owoce morza i kasza gryczana. I te produkty powinny być obecne w diecie.

Stres

To kolejna, często wymieniana przyczyna utraty włosów. O tym, że masz go w życiu za dużo, nie musisz mnie przekonywać. Wierzę w to;). Stres ma ogromny wpływ na funkcjonowanie organizmu. Może mieć pozytywny, ale my skupimy się na tym złym. Stres można podzielić na dwa rodzaje. Jeden jest krótkotrwały, drugi – długotrwały. Oba mogą powodować wypadanie włosów. Stres często wiązany jest z trichotillomanią. Chorobliwym wyrywaniem włosów. To też jest przyczyna osłabiania fryzury.

Problemy z tarczycą

To kolejny z najczęściej wymienianych powodów wypadania włosów. Głównie jednak u kobiet. Często pierwszą poradą jaką słyszą, gdy szukają przyczyny wypadania włosów, to „zrób badania tarczycy.

I faktycznie warto je zrobić. W sytuacji gdy gruczoł ten nie działa w sposób prawidłowy, może pojawić się wiele objawów. Jednych z nich będzie właśnie wypadanie włosów. Wcześniej jednak staną się one suche i łamliwe. To jednak nie wszystko. W przypadku problemów z tarczycą pogorszy się stan skóry i pojawi się senność.

To oczywiście nie wszystkie przyczyn wypadania włosów. Pozostałe pojawią się w drugiej części tekstu, który za kilka dni).

Dodaj komentarz