Wypadanie włosów po farbowaniu

Łysienie u kobiet

Włosy farbowane wcale nie muszą wypadaćWłosy to bardzo delikatna materia i wiele czynników może mieć na nie wpływ. To dość trywialne stwierdzenie,  aczkolwiek często o nim zapominamy. I to zarówno mężczyźni, jak i panie. W zasadzie to do kobiet  – na co już pewnie wszyscy wpadli – skierowany jest dzisiejszy wpis.

Farbowanie to po prostu zmiana naturalnego koloru włosów w chemiczny sposób. Jeśli jednak przyjrzymy się temu nieco bliżej, to okazuje się że następuje dość poważna ingerencja w strukturę włosa, a to z kolei może je osłabiać. I nie radzę za specjalnie wierzyć w reklamy, które próbują przekonywać o tym, że dana farba nie ma negatywnego wpływu na stan fryzury. To tak naprawdę mit. Każdy preparat zawiera składnik, który w taki czy inny sposób działa na włosy. Nie jest jednak aż tak źle. W kwestii farb do włosów w ciągu kilkunastu ostatnich lat trochę się zmieniło. Aczkolwiek niektórych składników po prostu nie da się zamienić,bo takie preparaty nie działały by tak jak chcemy.

W zasadzie osoby, które chcą farbować włosy stoją przed dość prostym w swoim wydźwięku, problemem. Trwały kolor, czy piękna i odżywiona fryzura. Z jednej strony trzeba sobie zdać sprawę z tego, że te preparaty, które na dłużej pozwalają zachować farbę na dłużej zawierają amoniak, a on bardzo niszczy włosy. Po drugiej stronie barykady stoją produkty, które zmywają się już po kilku myciach i te w zasadzie najmniej ingerują w strukturę włosa, ale i kolor nie zostaje zachowany.

Jednak wybór preparatu to jakby jedna sprawa,  kolejną jest sam proces farbowania. Można to zrobić samej w domu ( to chyba najczęściej wybierany sposób),albo iść z tym do profesjonalistów. Chociaż zasada jest właściwie dość prosta. Postępowanie według instrukcji, szczególnie w kwestii trzymania na głowie farby zmniejsza ryzyko tego, że włosy staną się matowe, potem łamliwe, a na końcu po prostu zaczną wypadać.

Istnieje też nieco poważniejszy problem również związany z farbowaniem i naszą fryzurą. Mowa o substancji PPD. Jej pełna nazwa to Parafenylenodiamina. Występuje ona w przeważającej liczbie farb. Co ciekawe w Szwecji na przykład zabroniono stosowania tego składnika. Wynika to z tego, że niektóre osoby mogą na nią reagować alergicznymi zmianami skórnymi występujących też na głowie. A taka sytuacja zawsze wpływa na stan naszych włosów i zwiększa ryzyko ich wypadania. Jak sobie z takimi sytuacjami radzić? O tym już wkrótce.

Dodaj komentarz