Wypadanie włosów po ciąży – co z nim zrobić?

To wbrew temu co się może wydawać bardzo powszechny problem. Zwykle jednak świeżo upieczone mamy, czują się z tym problemem samotne. Nie do końca też wiedzą co w tym wypadku zrobić. Reagować, czy czekać? Poza tym czy podjęte działania mogą mieć negatywny wpływ na dziecko? To bez wątpienia bardzo ważne pytania, na które warto znać odpowiedź.

Dlaczego mi wypadają?

Zaczniemy od kwestii najważniejszej. Skąd utrata włosów po porodzie? Otóż nie zawsze tak jest. Może dochodzić do utraty włosów w czasie ciąży. Po jej zakończeniu wszystko wraca do normy. Zwykle jednak to w okresie tych dziewięciu miesięcy fryzura wygląda zdecydowanie lepiej niż wcześniej. Po urodzeniu dziecka włosy zaczynają wypadać. Ich ilość jest zależna od kilka czynników, ale i tak zwykle przeraża. Nic w tym dziwnego. Przez czas ciąży praktycznie nie wypadają.

Co jest winne?

Hormony (dokładnie estrogeny). Ciąża to jak wiadomo podwyższony ich poziom. Zwykle prowadzi to do paru rzeczy, w tym tego co nas tutaj najbardziej interesuje. Powstrzymuje to wypadanie włosów. To oczywiście z punktu widzenia organizmu zaburzenie (mówię o zachwianiu równowagi hormonalnej). Po urodzeniu dziecka poziom „stara się” wrócić do normy. To również powoduje parę „problemów”, w tym wypadanie włosów. Będzie się ono wydawało jakieś nienaturalne i do tego katastrofalne. Trzeba mieć jednak świadomość, że „lecą” włosy, które normalnie i tak powinny wypaść (naturalny cykl ich „życia”). Do tego te, które nie zrobiły tego wcześniej. W momencie, kiedy poziom hormonów się ustabilizuje, wszystko wróci do normy. Zwykle ma to miejsce po około 3 miesiącach.

Czy coś z tym robić?

Nie ma takiego obowiązku, ale jeśli macie ochotę to jak najbardziej. Oczywiście trzeba uważać. Jeśli czujecie taką potrzebę, to można się konsultować z lekarzem. Włosy warto wzmocnić. W tym celu można użyć jednego z wielu domowych sposobów. Jednych z takich rozwiązań jest wcierka z kozieradki. Jej zaletą jest to, że zwykle szybko zaczyna działać. Warto też przyjrzeć się w jakim stanie są włosy. W ciąży zwykle niewiele się z nimi robi, bo wyglądają naprawdę ładne. Jeśli to „uśpiło” Waszą czujność, to teraz może być z tym różnie. Jeśli jednak w czasie ciąży dbałyście o włosy, to tak źle nie będzie. Może się okazać, że działania jakie trzeba będzie podjąć, będą minimalne.

Czy uzupełniać składniki ważne dla włosów? Tak. Można to robić przy pomocy diety, jak i suplementów. Na pewno warto zwrócić uwagę na cynk i witaminy z grupy B. Pierwszy z wymienionych sposobów może być przyjemniejszy. Chociaż problem będzie z najlepszym źródłem cynku, czyli owocami morza. Ich lepiej unikać.

Czy korzystać z pomocy profesjonalnych preparatów na wypadanie włosów? To oczywiście Wasza decyzja. Na pewno powinniście dość dokładnie przestudiować skład. Produkt musi być bezpieczny. Oczywiście również i skuteczny;). Dobrym wyborem może być Revita.Cor. Odżywka, która skutecznie stymuluje porost włosów.

Revita.Cor można nabyć tutaj

Pawel

Tematyką ochrony męskich i damskich fryzur zajmuję się od dobrych kilka lat. Mój młody wygląd zawdzięczam głównie swoim mocnym włosom:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *