Wypadające włosy – po czym poznać, że wypada za dużo?

Przyczyny łysienia

Wypadające włosy nie zawsze są oznaką łysienia. Często więc okazuje się, że panikowanie z powodu utraty włosów jest zupełnie bezzasadne. Ale z drugiej strony nie można bagatelizować tego problemu, ponieważ faktycznie może zaprowadzić to do znacznego przerzedzenia czupryny. Zatem co zrobić, gdy włosy wypadają? Jak rozpoznać, że wypada ich za dużo?

Wypadanie włosów przyczyny

Wypadanie włosów jest w ich naturze

Dlatego nie zawsze trzeba ubolewać nad ich utratą. Warto przypomnieć, że każdego dnia wypada jakieś 100-150 włosów i jest to proces zupełnie naturalny. A jest to podyktowane tym, że w miejsce starych włosów pojawiają się nowe, których cykl wzrostu dopiero się rozpoczyna. Jeśli tracisz niewielką ilość włosów oznacza, że ich miejsce zajmują kolejne.

Czy to początki łysienia?

Powód do niepokoju możesz mieć wówczas, gdy tracisz włosy garściami i jest ich więcej niż 150. Oczywiście nikt nie każe Ci ich liczyć co do jednego, ponieważ nie jest to w zasadzie możliwe.

Jeżeli do tej pory bacznie obserwowałeś / obserwowałaś swoje włosy, łatwo będzie ocenić czy masz już do czynienia ze wzmożoną ich utratą.

  • Przeczesuj włosy palcami kilkakrotnie. Jeśli za każdym razem w dłoniach zostanie Ci więcej niż kilkanaście włosów, możesz mieć problem z nadmiernym ich wypadaniem.
  • Jeżeli podczas mycia głowy dochodzi do zatykania ujścia wanny, to znak wzmożonej utraty włosów.
  • Gdy zauważasz wypadanie włosów plackami, możesz mieć do czynienia z łysieniem plackowatym.
  • Jeżeli włosy wyraźnie przerzedzają się na czubku głowy (a w przypadku mężczyzn tworzą się także zakola), mogą to być początki łysienia androgenowego.

Jak najszybciej powstrzymaj wypadanie włosów

Nie ma znaczenia, jaka jest przyczyna wzmożonego wypadania włosów. Najważniejsze jest to, by jak najszybciej powstrzymać ten proces. Jest to szczególnie ważne w przypadku łysienia androgenowego, które może prowadzić do całkowitego wyłysienia (w przypadku mężczyzn) oraz znacznego przerzedzenia włosów (w przypadku kobiet).

1. Zadbaj o zdrową dietę – bo to ona może powodować nadmierne wypadanie włosów. Ważne, by dostarczać wraz z pożywieniem te składniki mineralne i witaminy, które mają wpływ na kondycję czupryny. Szczególnie ważne są witaminy z grupy B, witamina E i A, cynk, selen, miedź.

2. Postaw na zaawansowane technologie, na których bazuje grzebień laserowy ViviComb. Jest to urządzenie, które swoje działanie opiera na LLLT. Wiązka promieniowania wnika w głębokie warstwy skóry i stymuluje komórki włosa do pracy. Zwiększa aktywność mieszków włosowych, co skutkuje porostem włosów – silnych, zdrowych i grubszych.

vivicomb

3. Wybierz szampony stymulujące porost włosów. Najlepsze będą preparaty nowej generacji, np. Revita. Wykorzystując technologię nanosomową, pozwala aktywnym składnikom wniknąć w głębokie warstwy skóry. Dzięki zawartości Apple Polyphenol oraz peptydów miedzi stymuluje porost włosów, a naturalne ekstrakty roślinne odżywiają cebulki, gwarantując odrost zdrowych i gęstych włosów.

4. Zestaw Procerin przeznaczony jest dla mężczyzn cierpiących na łysienie androgenowe. Składa się z kapsułek i pianki, które zatrzymują proces wypadania włosów i stymulują ich porost. Zawierają najlepsze naturalne inhibitory DHT, które blokują działanie enzymu 5AR. Pianka gwarantuje walkę od zewnątrz, a kapsułki likwidują przyczyny łysienia od środka.

5. Skorzystaj z mezoterapii igłowej, czyli zabiegu polegającego na wstrzykiwaniu aktywnych składników w skórę. Zawartość ampułki zależy od przyczyny wypadania włosów. By zabieg przyniósł efekt, należy powtarzać go seriami. Minusem jest wysoki koszt – może przewyższać cenę grzebienia ViviComb.

A jeśli nie do końca potrafisz ocenić stopnień wypadania włosów, skonsultuj się z dermatologiem, a najlepiej z trychologiem.

Dodaj komentarz