Wypadają Ci włosy? Postaw na te witaminy

Naturalne sposoby na łysienie

Lecą. Nie wiesz dlaczego? W pierwszym odruchu sięgasz po… No właśnie czym próbujesz się ratować? Odpowiedz na to pytanie, a ja w tym czasie pokażę dlaczego w sytuacji, gdy wypadają włosy, warto postawić na pewne witaminy.

Nie jest żadną tajemnicą, że funkcjonowanie organizmu jest związane ze pewnymi składnikami. Chodzi między innymi o witaminy i pierwiastki. Napisałem „organizm” mając na myśli również włosy. To skomplikowana maszyneria i jeśli coś się zepsuje, to może mieć to wpływ na inny jej element. Pewne składniki pomagają przede wszystkim włosom. Inne z kolei wpływają na różne elementy naszego organizmu, ale i dzięki temu ochronią nas np. przed wypadaniem.

Witamina C

Może trochę zamotałem i dlatego właśnie zacznę od niej;). Tak w zasadzie witamina C bezpośredniego wpływu na włosy nie ma. Wiem oczywiście jak działa na skórę, ale bardziej chodzi o kwestie związane z kolagenem. Chciałbym się skupić na tym, że składnik ten to układ odpornościowy. Ten ostatni, jeśli jest osłabiony trudniej przeciwstawia się chorobom. To z kolei powoduje, że organizm będzie słabiej funkcjonował (często też pojawiają się niedobory pewnych składników). Prędzej czy później odbije się to na włosach. Dlatego pamiętaj o dzikiej róży, cytrusach i sporej liczbie warzyw.

Witaminy z grupy B

Ma ona ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu, ale chciałbym się skupić tylko na włosach. Zwykle w tym kontekście wymienia się biotynę, zacznę jednak od pirodyksyny. To właściwie grupa związków o ogólnej nazwie „witamina B6”. Po pierwsze energetyzują one włosy. Mają wpływ na ich wzrost. Związana jest również z dostarczaniem do cebulek innych, ważnych składników.

Witamina B6 jest obecna w preparacie Profolan. Nie pełni tam głównej roli, ale jest niezwykle istotnym elementem wspomagającym działanie tego produktu na łysienie.

Biotyna – nie może jej tutaj zabraknąć. To inaczej witamina B7. Dlaczego jest ważna dla Twoich włosów? To ona stymuluje cząsteczki siarki. Następnie dostarcza jej do macierzy włosa. Nie wchodząc w szczegóły, tutaj dochodzi do „namnażania” komórek (określa się to mianem proliferacji). Efektem końcowym jest włos;). Biotyna to głównie wątróbka, orzechy włoskie, jajka, szpinak i marchewka.

Witamina E

Można ją określić jako strażnika włosów (zresztą jak i pozostałe z przeze mnie opisane). Dlaczego potrzebujesz tego składnika? Witamina E chroni przed szkodliwym działaniem nadmiernej ilości wolnych rodników. Te ostatnie sporo złego mogą zrobić w organizmie. Efektem – oczywiście nie bezpośrednim – będzie wypadanie włosów. Witaminę tę znajdziesz chociażby w olejach roślinnych. Zresztą bardzo łatwo o ten składnik.

Warte też wspomnienia jest, że witamina ta jest wykorzystywana od zewnątrz. Dodaje się ją do masek na włosy. Dzięki temu można je nawilżyć. Fryzura stanie się bardziej delikatna, miękka w dotyku. Dodam też, że dodawanie jej do masek nie powoduje, że włosy po ich nałożeniu i późniejszym zmyciu, będą przyklapnięte. Myślę, że dla „paru” osób będzie to istotne;)

Profolan w okazyjnej cenie

2 comments

  • A gdzie witamina A? Przecież jej niedobór może powodować wypadanie włosów. Brakuje jej:)
    Chciałbym jeszcze jedną sprawę poruszyć. Postanowiłem w końcu zdecydować się na Profolan. Trochę na jego temat poczytałem, ale przekonała mnie do zastosowania Twoja recenzja. Oby podziałało. W moim przypadku łysienie się dopiero zaczyna (mam 27 lat) i widzę przerzedzenia na czole. Trzeba to powstrzymać! 😉

    • Nie brakuje:) Celowo o niej nie napisałem, bo wkrótce popełnię większy tekst o witaminie A. Faktem jednak – mogłem to zaznaczyć. Co do Profolanu daj znać jakie efekty:)

Dodaj komentarz