Wypadają Ci w dużych ilościach włosy? Te rośliny mogą pomóc (cz. 2)

Naturalne sposoby na łysienie, Porost włosów

Z pierwszej części tej listy możecie Panowie (bo Panie zdają sobie z tego doskonale sprawę) dowiedzieć jak fryzurze pomaga skrzyp. Przed Wami kolejny rośliny, które znajdą zastosowanie przy nadmiernie wypadających włosach.

Rozmaryn lekarski

Roślina o ogromnej ilości właściwości. Nie jest może rozwiązaniem na wszystko, ale pomaga między innymi przy problemach z insuliną. Ma działanie antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Rozmaryn to mnóstwo witamin i pierwiastków, którymi możemy zasilić nasz organizm. A w jaki sposób pomaga na włosy? Rozmaryn można stosować w postaci płukanki (panowie jej przygotowanie nie jest takie trudne:) ). Ale to nie jedyna możliwość. Można olejek rozmarynowy dodać do szamponu lub odżywki. Przede wszystkim pozwala on ograniczyć wypadanie włosów, spowodowanych na przykład przez niewłaściwą pielęgnację. Pomaga przy łupieżu.

Pokrzywa

To roślina o silnym działaniu wspomagających nasze fryzury. Jest polecana jako remedium na wypadanie włosów spowodowane przez niewłaściwą dietę i pielęgnację. To jednak nie wszystko. Pokrzywa jest bardzo silnym inhibitorem DHT. Oznacza to, że blokuje główną przyczynę męskiego łysienia! Istotne jest stężenie pokrzywy. Odpowiednio silne uzyskuje się tylko w warunkach laboratoryjnych. Pochwalić się mogą nim jedynie najlepsze preparaty na męskie łysienie (koniecznie sprawdźcie Profolan!).

Dziurawiec

To ostatnia roślina, której chciałbym poświecić chwilę uwagi. Dziurawiec z jednej strony jest polecany jako sposób na łysienie plackowate. Wykorzystuje się wyciąg z tej rośliny. Można ją również stosować w postaci płukanki. Dziurawiec zawiera między innymi hipercynę, flawonoidy, niektóre pierwiastki i witaminy (w tym A i C). Roślina ta może być pomocna w przypadku, gdy zmagacie się z łupieżem. Wzmacnia cebulki włosowe Do tego odżywia. To zmniejsza ryzyko wypadania włosów. Oprócz tego dziurawiec wykazuje działanie antybakteryjne. Bardzo dobrze wpływa na stan skóry. Poleca się go w przypadku nadpotliwości.

Dodaj komentarz