łopian

Wypadają Ci w dużych ilościach włosy? Te rośliny mogą pomóc (cz. 1)

Naturalne sposoby na łysienie

I zwrócić na nie uwagę powinny nie tylko kobiety i panowie mający niewielkie czasowe (np. sezonowe) ubytki we fryzurze. Niektóre z roślin mają tak duże umiejętności, że można je wykorzystać również w walce z łysieniem androgenowym. Zapraszam do lektury:).

Łopian

Na początek roślina, która w ostatnich latach jest coraz chętniej wymieniana wśród naturalnych rozwiązań na wypadanie włosów. Ale może również pomóc w sytuacji, gdy będziecie zmagać się z łupieżem. Łopian ma też dużo więcej właściwości. Pomaga między innymi usprawnić pracę układu pokarmowego. Pomaga walczyć z problemami skórnymi. W jaki sposób łopian działa na włosy? Przede wszystkim odżywia cebulki. Zapewnia również odpowiednie nawilżenie fryzury. Obie te właściwości skutecznie pozwolą zatrzymać wypadanie włosów spowodowane przez nieprawidłową ich pielęgnację, czy niedostatki pewnych pierwiastków i witamin w diecie.

Mydlnica lekarska

To roślina, którą znaleźć można w Europie, ale i Azji czy Afryce. W Polsce bywa uprawiana. Surowiec zielarski z mydlnicy jest wykorzystywany między innymi w leczeniu zapalenia oskrzeli. Ma właściwości wspomagające pracę żołądka i trzustki. Warto też wspomnieć, że ułatwia wchłanianie niektórych składników (mowa między innymi o wapniu). Jak może pomóc włosom? Wywar z korzenia mydlnicy jest rozwiązaniem na łupież. Dodatkowo wzmacnia on włosy. Przyda się osobom zmagającym się z przetłuszczaniem fryzury.

Skrzyp polny

Chyba najbardziej znany z tutaj przedstawionych. Właściwości skrzypu związane z ratowaniem włosów są znane od długiego czasu. Ale zaczniemy od tego, że może być on pomocny również przy innych problemach związanych ze zdrowiem. Ma on między innymi właściwości moczopędne. Dzięki temu pozwala usuwać z organizmu szkodliwe substancje. Skrzyp – co nas jednak interesuje tutaj dużo bardziej – wspomaga porost włosów. Dzięki sporej zawartości krzemu wzmacnia również fryzurę. Jest polecany jako jeden z elementów kuracji przeciw wypadaniu włosów. Nie tylko krzem jest największym skarbem skrzypu. Sporo w nim również przeciwutleniaczy. Co ciekawe jego odpowiednie stężeniu daje szansę na porost włosów w przypadku łysienia androgenowego. I tę właściwość wykorzystuje najlepszy obecnie na rynku naturalny preparat na ten męski problem – Profolan.

Dodaj komentarz