Włosy potrzebują pokrzywy

Leczenie łysienia

Skoro było ostatnio o skrzypie (zresztą tam też wspomniałem i o naszym bohaterze), to wręcz „mus” aby znalazło się parę słów i na jej temat. Pokrzywa to roślina o wielu właściwościach, również takich, które przydadzą się wszystkim dbającym o włosy. O czym zaraz się przekonacie.

pokrzywa

Pokrzywa – dobry znajomy

Wydaje się, że raczej nie trzeba jej przedstawiać. Wszyscy ją znamy, a i pewnie mało jest osób, którym nie zdarzyło się nią poparzyć. Dawniej mówiło się, że to „dla zdrowotności”. Dalej zresztą można się spotkać z osobami wierzącymi w cudowne właściwości pokrzywy. Nie bez podstaw, jak się zaraz przekonacie.

Właściwości pokrzywy

Zaczniemy od jej składu, bo to z niego przecież wynikaj to w jaki sposób pokrzywa działa. Roślina ta zawiera między innymi krzemionkę. To informacja ważna z naszego punktu widzenia. Pokrzywa to również sterole, lektyny i aglutyniny, czyli nazwy, które zwykle nie wiele mówią, ale mają spore znaczenie. Nasz bohater ma również w sobie witaminę C, potas, żelazo i wapń. I właśnie dzięki takiemu składowi ma tyle właściwości.

Pokrzywa w medycynie znalazła zastosowanie już w czasach starożytnych. Tam używano jej do tamowania krwi. Uznawana ją również za afrodyzjak. Pokrzywę wykorzystywano w leczeniu różnych dolegliwości. Mowa tutaj między innymi o żółtaczce i astmie. Pokrzywa ma działanie moczopędne. Po drugie usuwa z organizmu toksyny. To wykorzystuje się w różny sposób. Pokrzywa ma być rozwiązaniem przy problemach reumatycznych. Ciekawostką jest to, że jest ona polecana mężczyznom w sytuacji, gdy cierpią z powodu łagodnego przerostu prostaty. Jakby tego było mało, chlorofil, który otrzymywany jest właśnie z pokrzywy wykorzystywany jest jako… lek na chorobę popromienną. Właściwości tej rośliny naprawdę robią wrażenie.

Jak pokrzywa działa na włosy?

A wyżej wymienione właściwości, to przecież nie wszystko. Zostało nam najważniejsze. Jak pokrzywa wpływa na stan fryzury. Po pierwsze, wspomniane wyżej oczyszczenie organizmu z toksyn też ma znaczenie dla włosów. Pokrzywa dzięki swojej zawartości wzmacnia fryzurę. Przypisuje się jej również wpływ na porost włosów. Przy okazji dodam, że jeśli zmagacie z przetłuszczającą się fryzurą, to pokrzywa jest dla Was rozwiązaniem.

W jaki sposób można ją stosować? Po pierwsze można się zdecydować na suplement, którego zadaniem jest powstrzymanie wypadania włosów, zawierającym oczywiście pokrzywę. Wybór może paść np. na Profolan.

Po drugie płukanki w których głównych składnikiem jest pokrzywa. Polecam, natomiast zwracam uwagę, aby nie stosować ich zbyt często. Mogą wysuszać. Taka płukanka jest banalna do przygotowania. Wystarczy ekspresowa herbata z pokrzywy (no chyba, że sami zebraliście tę roślinę i ususzyliście) i miska. Do niej wlewamy jeszcze wrzątek. Zaparzamy i czekamy aż nieco ostygnie. Taki sposób najlepiej zastosować po umyciu włosów. Do ostatniego płukania. Można też pić napar z pokrzywy. Co ważne jednak po 2-3 miesiącach, zróbcie sobie 30 dni bez niego.

Wspomniany Profolan można nabyć tutaj

Dodaj komentarz