Właściwości siarki ważne dla Twojego organizmu

Porost włosów

Kontynuuję temat pierwiastków mających wpływ na stan naszej fryzury i jednocześnie działających na kilku innych płaszczyznach. Była już miedź i cynk, dzisiaj czas na mało przyjemnie pachnący pierwiastek.

Siarka to pierwiastek o tyle mi „bliski”, że w dzieciństwie mieszkałem w niedalekiej odległości (na szczęście nie bezpośredniej), od kopalni w której go wydobywano. Zapach więc jest mi doskonale znany;).

Na skórę

Siarka to generalnie pierwiastek, który działa na „urodową” trójkę. Mam tutaj na myśli właśnie skórę, ale też włosy i paznokcie. Skupmy się na tej pierwszej. Siarka i jej związki bardzo często polecane są na trądzik. Nie tylko jednak na tę dolegliwość skórną. Kąpiele „siarkowe” są wykorzystywane w leczeniu między innymi egzem, łuszczycy i twardziny. Siarka w takim wypadku przede wszystkim zmiękcza naskórek.

Na choroby reumatyczne

To kolejna, bardzo istotna właściwość tego pierwiastka. Jest on polecanym sposobem na zwyrodnienia stawów. Siarka ma między innymi działanie przeciwzapalne. W dużym stopniu ułatwia regenerację chrząstki. „Potrafi” przywracać sprawność stawom. W postaci wspominanych już kąpieli siarczkowych pierwiastek ten wykorzystuje się przy leczeniu chorób reumatycznych i zwyrodnieniowych.

Wspomaga pracę wątroby

To niezwykle ważna właściwość siarki. Przede wszystkim zwiększa wydzielanie kwasów żółciowych. Pierwiastek ten polecany jest przy kuracjach odtruwających wątrobę. Często podnoszona jest jego umiejętność „wiązana” szkodliwych substancji zawartych w nikotynie. Dzięki temu wspomaga ich usuwanie z organizmu. W podobny sposób radzi sobie ze toksycznymi substancjami wydzielanymi przez grzyby w naszym organizmie (mowa o sytuacjach w której się nadmiernie namnażają).

Wpływa na włosy

I w końcu to na co wszyscy czekają:). Siarka to – w pewnym uproszczeniu – białka, które budują naszą fryzurę. Dzięki temu pierwiastkowi włosy będą „odżywione”, co przekłada się na ich wygląd. Trzeba mieć też świadomość, że pod skórą głowy non stop trwa namnażanie się komórek, tych powiązanych z fryzurą. Potrzebują one zarówno energii, siarki, jak i innych składników odżywczych. Na koniec jeszcze jedna sprawa. Siarka wzmacnia łodygę włosa.

Dodaj komentarz