Rozmaryn

Właściwości rozmarynu. Przydatne przy wypadaniu włosów!

Naturalne sposoby na łysienie

Ostatnio pisałem o umiejętnościach tataraku – warto je poznać. I wpadłem na pomysł takiej mini-serii o ziołach na wypadanie włosów. Rośliny te mają zdecydowanie więcej umiejętności, o czym zaraz przekona Was dzisiejszy bohater.

Rozmaryn na wypadanie włosów

Od razu zaczniemy od tego co nas interesuje najbardziej. Rozmaryn lekarski – bo taka jest jego nazwa – poleca się jako naturalny sposób na łupież. Podobnie zresztą jak bohater pierwszej części tej serii, czyli tatarak.

Po drugie rozmaryn zaliczamy do ziół na wypadanie włosów. Potrafi ograniczyć ten problem. Ma też wpływ na rewitalizację mieszków włosowych. Rozmaryn reguluje wydzielanie sebum. A to niezwykle ważny aspekt. No i nie można nie wspomnieć o tym, że wspomaga porost włosów.

Właściwości rozmarynu

To jak wspomniałem nie tylko zioło na wypadanie włosów. Bardzo często podkreśla się umiejętności tej rośliny w kwestii wspomagania pracy układu pokarmowego. Rozmaryn przyda się wszystkim tym, którzy pragną pozbyć się paru kilogramów (tak jak sposoby ze zbijamywage.pl). Roślina ta pozwala zapobiegać przewlekłym zaparciom.

Rozmaryn wykazuje też pewne działanie pomocne w leczeniu hiperglikemii. Jeśli zmagacie się z chorobami reumatycznymi, to polecam zaopatrzyć się w olejek z tej rośliny. To naturalne rozwiązanie na tego typu schorzenia.

Rozmaryn uśmierza bóle mięśniowo – stawowe. Często dodaje się go do kąpieli leczniczych. Ale to wciąż nie wszystkie jego umiejętności. Rozmaryn na właściwości bakteriobójcze. Poprawia krążenie krwi. Może być również pomocny w przypadku gorszego nastroju.

Tonik z rozmarynu jest polecany w przypadku cery trądzikowej. W pewnym stopniu łagodzi on ten problem skórny. Rozmaryn można też wykorzystać do przygotowania domowego peelingu. Przyda się on przede wszystkim osobom mającym problem z cerą tłustą. Wyciągi z tej rośliny znajdują się w kremach, szamponach i balsamach.

Jak widać to zioło o ogromnych umiejętnościach. A do tego naprawdę przydatne przy wypadaniu włosów.

Dodaj komentarz