Witaminy z grupy B są niezmiernie istotne dla włosów

Witaminy z grupy B na włosy

Dbaj o włosy

Witaminy z grupy B są niezmiernie istotne dla włosówJakiś czas temu, obiecałem że napiszę gdzie należy szukać witamin z grupy B, które są niezmiernie istotne dla organizmu i między innymi też dla naszych włosów, zarówno w kwestii ich wypadania, jak i utraty kolorów (mówiąc prościej: siwienia). Dzisiaj nadszedł ten moment kiedy trzeba się wywiązać z tej obietnicy.

Która z witamin z tej grupy będzie nam najbardziej potrzebna? Przydadzą się wszystkie, ale zwróćcie szczególną uwagę na B1 i B6. Ta pierwsza nazywana jest także tiaminą i jest bardzo dobrze rozpuszczalna w wodzie. To dobra informacja, bo z kolei bardzo ciężko ją przedawkować. Jeśli już do tego dojdzie to zazwyczaj nadwrażliwością i zaburzeniami pracy serca. Witamina B6 również doskonale rozpuszcza się w wodzie, ale ilość jej funkcji naprawdę robi wrażenie. Przemiana aminokwasów, tłuszczy, węglowodanów, prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, zwiększanie odporności organizmu – to naprawdę tylko kilka z „umiejętności” prezentowanych przez tę witaminę.

Generalnie witaminy z grupy B są jak wspomniałem ważne dla naszych włosów, gdyż między innymi są odpowiedzialne za bezproblemowe dostarczanie innych składników odżywczych do skóry głowy. A jak Wam wiadomo, nasza fryzura jest wręcz uzależniona od odpowiedniej dawki pierwiastków, soli mineralnych, a także witamin. Poza tym, regularnie przyjmując opisywany dzisiaj przeze mnie składnik „robimy dobrze” całemu naszemmu organizmowi, więc w zasadzie same korzyści.

Przejdźmy do najważniejszej części dzisiejszego wpisu, czyli tego gdzie znajdziemy witaminy z grupy B. Zacznę od tej określonej symbolem B1. Aby utrzymać odpowiedni poziom tiaminy należy do menu dodać produkty zbożowe, mięso (głównie wieprzowinę, a także rośliny strączkowe (groch, fasola). Ziemniaki to z kolei najlepsze źródło witaminy B6. Dołączcie też do diety produkty mleczne,a także sery i makaron. Są to smakowo produkty raczej obojętne, więc myślę, że nie będzie problemem włączenie ich do swojego jadłospisu.

Oczywiście istnieje też droga na skróty, którą można wybrać. Na rynku dostępna jest ogromna ilość preparatów, określanych jako suplementy diety, zawierających witaminy z grupy B. I przyznam szczerze, że jest to rozwiązanie dobre i nikogo nie mam zamiaru od niego odwodzić. Bierzemy pigułkę i już. Problem z głowy. Moim jednak zdaniem, chyba dużo więcej przyjemności sprawia nam jedzenie. Oczywiście jeśli gotujemy sami, potrzebujemy trochę czasu na jego przygotowanie, a ten nie zawsze jest, więc suplementy diety mogą być również rozwiązaniem dla takich osób z notorycznym brakiem czasu.

One thought on “Witaminy z grupy B na włosy

  • Suplementy diet w postaci tabletek czy to do połykania czy do rozpuszczania w wodzie są dobrym rozwiązaniem dla osób z notorycznym brakiem czasu, dla osób, które nie gotują same, albo robią to rzadko, ale także dla osób trzymających ścisłą dietę.

    Dlaczego o tym mówię? Dlatego, że wspomina Pan w artykule akurat o takich produktach, które zwykle są omijane szerokim łukiem przez osoby będące na diecie. Mam na myśli makarony i ziemniaki przede wszystkim. Z drugiej strony, jak wiadomo, jeśli dieta jest prawidłowo skomponowana, jeśli ułożona została przez dietetyka, to powinna ona być pełnowartościowa, co znaczy mniej więcej tyle, że powinny znajdować się w niej takie produkty i w takich ilościach, by żadna dodatkowa suplementacja zwyczajnie nie była potrzebna.

    Niestety ile osób faktycznie udaje się to dietetyka po poradę? Garstka. Jeśli nie jesteśmy chorobliwie otyli, wolimy układać sobie diety sami, a wtedy suplementacja jest nawet wskazana, bo nasze organizmy po prosty nie funkcjonują w pełni, jeśli zabierze im się pewne witaminy albo minerały.

    Jeśli chodzi o witaminy z grupy B to z tego co mi wiadomo, są jeszcze dlatego istotne dla ludzkiego organizmu, ponieważ przyspieszają wchłanianie się magnezu (zdaje się, że B6 właśnie).

Dodaj komentarz