Witaminy ważne dla mężczyzny

mężczyzna

Ostatnio mieliście okazje poznać pierwiastki niezbędne dla facetów (a jeśli tego nie zrobiliśmy to polecam:) ). Przed Wami witaminy – składniki znajdujące się przede wszystkim w produktach, których panowie nie lubią. Czyli w warzywach i owocach.

Witamina A

I zaczniemy od składnika, który akurat znaleźć można nie tylko w wymienionych wyżej. Bardzo dobrym źródłem jest wątróbka. Witamina ta przede wszystkim pomaga zapobiegać utracie włosów. Warto jednak uważać, by nie przesadzić z jej ilością przyjmowaną w ciągu dnia. Nadmiar witaminy A w organizmie skutkuje między innymi… wypadaniem włosów. I generalnie problemami ze skórą. O składniku tym warto też wspomnieć w kontekście wzroku. Ma ona ogromny wpływ na jego funkcjonowanie. Dość powiedzieć, że przedłużający się niedobór prowadzi do tzw. kurzej ślepoty. No i składnik ten wpływa na męski wygląd.

Witamina C

Podobnie jak kwas askorbinowy. Jest on zaliczany do grupy silnych przeciwutleniaczy. W największym skrócie opóźnia on proces starzenia się skóry. To jednak tylko jedna z możliwości witaminy C. Dla facetów jest ona istotna jeszcze z jednego powodu. Wpływa pozytywnie na płodność. Poprawia jakość i ilość spermy. Witamina C to też wspomaganie układu odpornościowego. Co zresztą również ma pewne przełożenie na płodność. Warto mieć świadomość, że stres ma negatywny wpływ na obecność i przyswajanie tego składnika przez nasz organizm.

Witaminy B

To cały kompleks bez którego facet się nie obędzie. Tak przy okazji dodam, że to witaminy w przypadku których łatwo o niedobór. To efekt między innymi nadmiernego spożywania alkoholu. Witaminy z tej grupy wpływają chociażby na stan włosów. Mam tutaj na myśli m.in. biotynę. Witaminy B mają ogromne znaczenie dla funkcjonowania układu nerwowego. W taki sposób działają chociażby tiamina (B1) i kobalamina (B12). Ta ostatnia często wymieniana jest w kontekście depresji. Witamina B4 pozytywnie wpływa na działanie mózgu. A to wciąż nie wszystkie umiejętności składników z tej grupy. Witaminy te mają wpływ na męską płodność. A jeśli chcecie zadbać o swoje serce, to zwróćcie uwagę na pirydyny. To grupa związków chemicznych, które zbiorczo określa się mianem witaminy B6.

Dodaj komentarz