Witaminy powstrzymujące wypadanie włosów

Leczenie łysienia

Jakiś czas byłem na etapie poszukiwania sposobu na nadmiernie wypadające włosy, ale spowodowane nie jakimś konkretnym typem łysienia, a raczej związane głównie ze stresem. Mnóstwo moich znajomych miało dokładnie taki problem, sam zresztą go doświadczyłem i nieco informacji na ten temat posiadam. A kiedy parę dni temu, mój przyjaciel zwrócił się do mnie z prośbą o pomoc, stwierdziłem, że jest to dobry temat na bloga.

Dzisiaj postanowiłem pokazać które witaminy najlepiej sprawdzają się w powstrzymywaniu wypadających włosów. Cały czas jednak chcę podkreślić, że zajmę się – dzisiaj przynajmniej – łysieniem wynikającym z diety, stylu życia, czy nadmiernego stresu. Dla wszystkich, którzy już mieli z tym problemem, prawdopodobnie to co napiszę będzie oczywiste, ale wciąż jednak pozostają Ci, którzy jeszcze go nie doświadczyli, a wiedza w każdym temacie to ogromna broń.

Zacznę od grupy witamin, które tak naprawdę mają największy wpływ na wygląd, ale także i ogólny stan naszej fryzury. Daruję sobie dzisiaj chemiczny aspekt tematu, bo każdy miał ten przedmiot w szkole i pewnie coś tam z niego zapamiętał, acz nie jest to tak istotna sprawa tutaj. Witamina B12, zwana też kobalaminą ma chyba największy wpływ na wygląd naszych włosów. Jako, że nie jesteśmy w stanie jej magazynować, dlatego najlepiej kupić sobie szampon, albo odżywkę, która w swoim składzie ją posiada. Sami zobaczycie, jak szybko poprawi się wygląd waszych włosów. Istotna jest również witamina A. Jeśli zauważycie, że wasza skóra jest dość sucha, a włosy stały się kruche i łamliwe, to prawdopodobnie Wam jej brakuje. Odpowiednie ukrwienie mieszków włosowych zapewnia nam witamina C. Ktoś spyta, ale po co wymieniasz witaminy, które wpływają na wygląd, skoro miało być o łysieniu?

Dobre pytanie, a odpowiedź – na szczęście dla mnie – jest banalna. Musicie zdać sobie sprawę, ze zarówno na wygląd, jak i na kwestie związane z wypadaniem włosów wpływa właśnie ilość wspominanych witamin (jak również innych związków, ale o nich może kiedy indziej). Jeśli którejś z nich zaczyna nam brakować, niemal od razu odbija się to na włosach. Tracą blask, stają się łamliwe i masowo wypadają.

Rozwiązanie, które zresztą zaproponowałem mojemu znajomemu jest dość banalne. Więcej warzyw, owoców, możesz sobie kupić jakiś suplement diety – polecam ze skrzypem polnym i szampon z witaminą B12. Kuracja, aby efekty stały się zauważalne, powinna trwać co najmniej miesiąc. Wiem, bo sprawdziłem.

Dodaj komentarz