Witaminy powstrzymujące wypadanie włosów

Naturalne sposoby na łysienie

Kondycja włosów w dużej mierze zależy od sposobu odżywiania. Jeśli wraz z pożywieniem nie dostarczasz odpowiedniej ilości składników mineralnych i witamin, musisz liczyć się z pogorszeniem ich stanu. To wszystko wyjaśniałoby, dlaczego osoby odchudzające się tracą w nadmiarze włosy. Jeżeli więc borykasz się z przerzedzającą czupryną, sprawdź czy przypadkiem nie są odpowiedzialne za to niedobory witaminowo-mineralne.

Łysienie bliznowaciejące leczy się tylko chirurgicznie

  • Witamina A

Uważana jest za silny przeciwutleniacz. Odpowiada za neutralizowanie szkodliwego działania wolnych rodników. Ponadto reguluje pracę gruczołów łojowych, dzięki czemu nie dopuszcza do nadmiaru wydzielania się sebum. Łojotok sprzyja bowiem nie tylko szybszemu przetłuszczaniu się czupryny, ale i powstawaniu łupieżu oraz wypadaniu włosów.

  • Witamina C

Podobnie jak witamina A, należy do grupy silnych przeciwutleniaczy. Jest niezbędna przy produkcji białek keratynowych, stanowiących najważniejszy budulec łodygi włosa. Tylko pod jej obecnością zachodzą prawidłowe procesy syntezy kolagenu. Niedobory witaminy C mogą powodować zaburzenie produkcji białek keratynowych, co skutkuje osłabieniem mechanicznym zrogowaciałego budulca włosa. W konsekwencji włosy stają się łamliwe i bardziej podatne na rozdwajanie.

  • Witamina B6

Ma ogromne znaczenie dla kondycji włosów. Odpowiadając za przemianę glikogenu w glukozę, dostarcza energii do energochłonnego procesu budowy łodygi włosa. Bierze także udział w powstawaniu hemoglobiny – tym samym dostarcza tlen zasilający proces wzrostu włosów.

Witamina B6 w połączeniu z cynkiem stanowi skuteczny inhibitor 5AR- enzymu odpowiadającego za łysienie androgenowe. Z tego powodu warto zwrócić uwagę na suplementację kapsułkami Procerin. To tabletki powstałe z myślą o mężczyznach borykających się z nadmiernym wypadaniem włosów. Unikalna kombinacja składników (połączenie witaminy B6 z ekstraktami roślinnymi) to skuteczna broń przeciwko łysieniu.

  • Witamina E

Wypadanie włosów witaminy E dostarczenie może zatrzymać. Należy ona do silnych antyoksydantów, hamując szkodliwe właściwości wolnych rodników oddziałujących na delikatne cebulki włosowe. Ponadto odpowiada za przyspieszenie podziałów komórek macierzy włosa, co pozwala na przyspieszenie porostu włosów.

  • Witamina F

To właściwie zespół nienasyconych kwasów tłuszczowych: linolowego, linolenowego oraz arachidowego. Ponieważ organizm nie jest w stanie samodzielnie ich wytworzyć, należy dostarczać je w postaci suplementów. To ważne, gdyż niedobory mogą powodować powstawanie łupieżu, większą podatność na łamliwość i rozdwajanie.

Jeżeli chcesz pokonać łysienie, sprawdź jakie witaminy włosów są niezbędne Twojemu organizmowi. Następnie wprowadź odpowiednie produkty spożywcze do swojej diety oraz wspomóż się odpowiednimi preparatami – najlepiej takimi, które powstały z myślą o wypadaniu włosów. Taka kuracja na wielu płaszczyznach z pewnością da satysfakcjonujące efekty.

One thought on “Witaminy powstrzymujące wypadanie włosów

  • Zgadzam się witaminy bardzo ważna rzecz. Mnie na nadmierne wypadanie pomogły zastrzyki z witaminami B1 i B6 oraz sumplementacja witaminami z grupy B. Zapraszam do mnie na bloga, piszę na ten temat.

Dodaj komentarz