Witamina E

Witamina E – jakie ma właściwości (i co wspólnego z łysieniem)?

Dbaj o włosy

Ostatnie pisałem na temat kwasu askorbinowego i oczywiście polecam się zapoznać z jego umiejętnościami. Dzisiaj „ na warsztat” wziąłem składnik, który najmocniej kojarzony jest z urodą. To jednak niejedyne jego właściwości.

Wpływ na krew

Dokładniej rzecz biorąc witamina E bierze udział w syntezie substancji przeciwkrzepliwych. Zmniejsza też „szansę” na zlepianie się płytek krwi. Witamina ta związana jest również z błonami komórkowymi. Dokładniej rzecz biorąc utrzymuje ich odpowiednią przepuszczalność.

Witamina ważna dla mężczyzn

I to nie tylko ze względu wpływania na włosy – o tym poniżej. Składnik ten odgrywa niezwykle ważną rolę w procesie spermatogenezy. Czyli tworzeniu i dojrzewaniu plemników. Proces ten odbywa się w jądrach. Nasza dzisiejsza bohaterka jest wręcz niezbędny dla męskiej potencji. Dlatego jest obecna w najlepszym obecnie rozwiązaniu wspierających mężczyzn z obniżonym libido. Jeśli chcecie je poznać – to nic prostszego.

ERON PLUS – SPRAWDŹ SKUTECZNE WSPOMAGANIE MĘSKIEGO LIBIDO!

Wpływ na urodę

Skupmy się na najważniejszej właściwości witaminy E. Składnik ten zalicza się do grupy silnych przeciwutleniaczy. To one chronią nasz organizm przed tak zwanym stresem oksydacyjnym. W największym skrócie przyspiesza on starzenie się. Najczęściej w tym kontekście mówi się o skórze. Jest ona najbardziej widoczna, ale wspomniany stres dotyczy całego organizmu. Wracając do tematu, czyli wpływu na urodę, to witamina E opóźnia proces starzenia się skóry. Dlatego jest tak chętnie wykorzystywana w kosmetykach. Dzięki niej skóra jest bardziej elastyczna. Wygląda przez to młodziej.

Witamina E a łysienie

Dzięki niej sprawnie działają naczynia krwionośne. To oznacza lepsze funkcjonowanie mieszków włosowych (w dużym skrócie). Wspominałem o skórze. Dotyczy to również tej na głowie. Witamina ta jest jednym ze składników, które chronią ją przed problemami. Mam tutaj na myśli między innymi jej przesuszenie, czy nadmierne wydzielanie sebum. Oba te problemy skórne mają przełożenie na stan włosów. Zwykle kończą się ich nadmiernym wypadaniem. Witaminę E znajdziecie w najchętniej wybieranym rozwiązaniem na męskie łysienie – sprawdźcie koniecznie sobie ten preparat (strona producenta).

Dodaj komentarz