kwiaty

Wiosenne wzmocnienie włosów

Dbaj o włosy

Myślę, że to już czas najwyższy. Wiosną włosy często wypadają w nadmiernych ilościach. To przede wszystkim efekt tego co dzieje się z naszą fryzurą zimą. Koniecznie trzeba je wzmocnić.

Jak wygląda fryzura po zimie?

Zależy od tego czy o nią dbamy czy też nie. Duży wpływ na stan włosów mają oczywiście warunki pogodowe. Generalnie rzecz biorąc mróz, ale też silny, zimny wiatr im nie służą. Dodatkowo zwykle w okresie zimowym przegrzewamy mieszkania, czego efektem może być wysuszenie włosów. Nie można nie wspomnieć o tym, że nasza dieta w tym czasie nierzadko jest uboga w wiele pierwiastków i witamin. Również tych potrzebnych włosów.

I dlatego właśnie trzeba zacząć działać

Wiele zależy od tego jakie „symptomy” widać na włosach. Jeśli na przykład mamy problem z ich przetłuszczaniem to trzeba będzie wyregulować pracę sebum. Warto chociażby postawić na nieco bardziej łagodne środki myjące. Niektóre zioła mają również „moc” regulowanie pracy gruczołów łojowych. Mam tutaj na myśli chociażby szałwię.

Przydałoby się, jeśli jest taka potrzeba, nawilżyć włosy. Tutaj drogi są w zasadzie dwie. Jedną z nich jest postawienie na profesjonalne produkty. W tym wypadku przede wszystkim czeka Was dokładny research. Zawsze też warto podpytać znajomych. Druga metoda to domowe sposoby. Tutaj myślę dobrze jest przychylnym okiem spojrzeć na takie produkty jak: żółtka jajek, oliwę, jogurt i miód. Można z nich przygotować domową maseczkę nawilżającą. To oczywiście niejedyne produkty z których przygotujecie taki specyfik.

Ratuj włosy od wewnątrz

Mam tutaj na myśli przede wszystkim dietę. Chociaż dobrze jest też spojrzeć przychylnym okiem na suplementy. Jeśli chodzi o jadłospis to przydałoby się zawrzeć w nim witaminy i pierwiastki. Z tymi drugimi będzie nieco mniejszych problem. Pierwiastki istotne dla włosów (a więc między innymi siarkę, cynk i żelazo) znajdziecie między innymi w produktach wysokobiałowych, mięsie i kaszach, a więc takich, które nie są sezonowe.

Z witaminami na tym etapie roku będzie nieco większy problem. Na pewno warto podjadać teraz kiełki. Wciąż dostępny są jeszcze warzywa korzenne, często niedoceniane. Z owoców postawcie na jabłka i cytrusy. Dobrym rozwiązaniem będą również mrożonki.

Dodaj komentarz