W jaki sposób technologia LLLT stymuluje porost włosów?

Leczenie łysienia

Słyszeliście kiedyś o niej? Jeśli nie, to będziecie mieli zaraz okazję trochę na jej temat poczytać. Nie uciekajcie jednak, jeśli technologia jest Wam znana. Zawsze możecie dowiedzieć się czegoś nowego;)

Technologia ta jest związana z laserem. Zastanawiliście się kiedyś czym on właściwie jest? Nie będę tutaj przeprowadzał jakiegoś skomplikowanego i nudnego wykładu, bo nie w tym cel, ale chociaż „mała” informacja by się przydała. Laser to urządzenie emitujące promieniowanie elektromagnetyczne z zakresu światła wydzialnego i ultrafioletu. Sposób jego wykorzystania jest mnóstwo i brakło by miejsca;)

Czym jest LLLT?

Skupimy się jedynie na dzisiejszym bohaterze. Po raz pierwszy świat o technologii LLLT usłyszał w 1964 roku. Miało to miejsce w Budapeszcie. Wtedy wykorzystano go do leczenia ran u myszy (był to jeszcze czas eksperymentów). Potem odkryto, że między innymi powoduje ona stymulowanie krążenia krwi, a także przyspiesza regenerowanie komórek skóry. Obecnie sama technologia jest bardzo rozpowszechniona na całym świecie. Stosowana jest tak naprawdę w wielu dziedzinach medycyny. Wykorzystuje się ją między innymi w zabiegach estetycznych, zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet (chociażby lifting, czy rekonstrukcja kolagenu).

LLLT, a włosy

W zasadzie to na samym początku pasowałoby rozwinąć w ogóle sam skrót, ale zrobię to tutaj. Lower Level Laser Therapy – oto bohater dzisiejszego wpisu w pełnej krasie. Ta technologia bywa też określana często niskoenergetyczną terapią laserową i to i jeszcze dokładniej oddaje z czym mamy do czynienia. Zasada jest dość prosta i już ją poniekąd wyżej opisałem. Wykorzystanie wiązek laserowych o niskiej i średniej długości fali świetlnej między innymi stymuluje krążenie. Jak wspomniałem, przyspiesza też regenerowanie komórek, również tych związanych z mieszkami włosów. Zresztą badanie nad zastosowaniem technologii LLLT w leczeniu wypadania włosów po wyżej wymienionych w Budapeszcie, były tylko kwestią czasu (miało to miejsce w 1967). Podobnie zresztą jak wykorzystywanie w końcu tejze w walce z łysieniem.

Za przykład posłuży technologia LLLT w grzebieniu laserowym Vivicomb. W jego przypadku jest 12 związek, tejże „fali świetlnej”. Wadą tego produktu dla wielu może być cena. Z drugiej strony to jednak nie jest „zwykły” preparat do kupienia w każdym sklepie, wytworzony z tanich składników.

Dodaj komentarz