Vichy Dercos Aminexil SP94 – recenzja

Preparaty na łysienie

Vichy Dercos Aminexil SP94 to preparat przeciwdziałający wypadaniu włosów u kobiet. W opakowaniu znajdują się ampułki w ilości 12, 18 lub 24 sztuki. Kuracja jest dość kosztowna, dlatego wiele osób – wychodząc z założenia, że jak coś jest drogie to musi być skuteczne – decyduje się na jej rozpoczęcie. Czas więc przekonać się, czy to faktycznie działa?

Jak działa aminexil?

Substancją czynną Vichy Dercos Aminexil SP94 jest aminexil –  substancja, której zadaniem jest poprawa kondycji włosa, począwszy od cebulki. Wypadanie włosów to proces, który jest skutkiem osłabienia niedożywionych cebulek. Aminexil wpływa na wzmocnienie kolagenu, który otacza cebulki, dzięki czemu mogą się mocno się zakorzenić w mieszku włosowym. Już osłabione włosy zostają silnie przytwierdzone, więc nie wypadają przedwcześnie.

Dercos Aminexil SP94 to kuracja przeciw wypadaniu włosów

Poza tym Vichy Dercos Aminexil SP94 zawiera składnik oznaczony symbolem SP94. Tworzą go substancje odżywcze, które dostarczone do cebulki, wzmacniają włosy, dają im elastyczność i moc.

Preparat wmasowany w skórę głowy regeneruje też cebulki, które utraciły włosy. Odżywiając je i wzmacniając zmuszają niejako do porostu. Po kilku tygodniach stosowania leku można zauważyć nie tylko poprawę kondycji osłabionych włosów, ale i porost nowych włosów. Fryzura wyraźnie staje się gęstsza.

Kiedy stosować Vichy Dercos Aminexil SP94?

Vichy Dercos Aminexil SP94 jest doskonałym środkiem na przerzedzanie włosów u kobiet na skutek stresu, niedożywienia (w kuracjach odchudzających), zniszczenia spowodowanego przez źle przeprowadzane zabiegi fryzjerskie czy kiepskiej jakości kosmetyki. Jest skuteczny także w leczeniu łysienia okresowego u kobiet, co zwykle się zdarza w okresie wiosennym i jesiennym.

Aminexil w walce z łysieniem androgenowym się nie sprawdza

W przypadku łysienia androgenowego aminexil nie jest wystarczająco skuteczny. Ten typ łysienia można łatwo rozpoznać. Włosy przerzedzają się wzdłuż linii czołowej, na skroniach, wzdłuż przedziałka oraz na czubku głowy.(Z innych, wymienionych wcześniej powodów, włosy przerzedzają się równomiernie na całej głowie). Przypomina to łysienie męskie. Nieleczone może doprowadzić do znacznej utraty włosów i widocznej łysiny. Przyczyną problemu są zaburzenia hormonalne, gdy – głównie w okresie menopauzy – maleje stężenie estrogenu (hormonu żeńskiego), a wzrasta ilość testosteronu. Tenże hormon przekształca się w dihydroksytestosteron, który uszkadza cebulki włosów, prowadząc do ich miniaturyzacji. Tylko minoxidil potrafi zmobilizować uszkodzone cebulki do aktywności, dlatego następuje porost włosów.

Dlatego specjalnie dla pań został opracowany preparat Foligain Minoxidil Foam For Women z 2-procentowym stężeniem tej substancji czynnej. A to, co wyróżnia ten dermokosmetyk spośród innych o podobnym działaniu, to obecność kwasu L-mlekowego, ułatwiającego przenikanie minoxidilu do mieszka włosowego.

Jest to aktualnie najlepszy środek na łysienie kobiet. 2%  minoxidilu wystarcza, by skutecznie stymulować porost włosów i zlikwidować ich wypadanie. Preparaty z większym stężeniem substancji czynnej, stosowane przez mężczyzn, u kobiet mogą wywołać niepożądany porost włosów na twarzy (wąsiki, broda) czy na klatce piersiowej.

Foligain Minoxidil Foam for Women - skuteczny preparat na łysienie kobiet

Foligain Minoxidil Foam For Women to wygodna w aplikacji pianka w aerozolu, którą wmasowuje się 2 razy dziennie w skórę głowy, w miejsca objęte łysieniem. By kuracja przyniosła pożądany efekt, zalecane jest jak najszybsze podjęcie leczenia. W ciągu 2 miesięcy regularnego stosowania pianki skutki kuracji są widoczne u zdecydowanej większości pań.

Do Vichy Dercos Aminexil SP94 nie mam większych zastrzeżeń. No poza tym, że nie radzi sobie z każdym typem łysienia. Jeśli któraś z pań boryka się z łysieniem androgenowym, nie może liczyć na super efekty. W takich przypadkach warto sięgnąć po preparat dedykowany łysieniu androgenowemu i to jeszcze stworzonemu z myślą o kobietach (a takich specyfików jest naprawdę bardzo mało). Dla mnie Foligain Minoxidil Foam For Women (kliknij, żeby dowiedzieć się więcej -> klik) to najlepsza alternatywa walki ze wzmożonym wypadaniem włosów.

Dodaj komentarz