Uwaga! Minoksydyl może być niebezpieczny dla dzieci

Leczenie łysienia

Tytuł wyjaśnia chyba wszystko, jeśli chodzi o dzisiejszy temat. Będzie o możliwych niebezpiecznych skutkach sytuacji w której nasz preparat dostanie się w niepowołane (czytaj dziecięce) ręce.

Na początek dwa słowa czym sam minoxidil jest, bo nie każdy musi przecież wiedzieć. Możecie się też spotkać z nazwą „minoksydyl”. Pierwotnie był on stosowany u osób zmagających się z nadciśnieniem. W pewnym momencie – na etapie badań – zauważono pewnego rodzaju skutek uboczny. Dotyczył on odrastania włosów. Z tego powodu zaczął być szeroko stosowany właśnie w leczeniu łysienia.

Minoksydyl na włosy

Pierwszym preparatem, który zaistniał w szerszej świadomości, a zawierającym ten składnik, był Rogaine. Sam pamiętam, jeszcze z czasów młodzieńczych, kiedy do mojej miejscowości dotarła pierwsza telewizja kablowa, reklamy tego produkty na obcojęzycznych kanałach;). Ale wróćmy do czasów obecnych. Minoksydyl stosowany jest w naszym kraju w dwóch stężeniach. To 2% i 5%. Musimy mieć świadomość tego, że są to dawki bezpieczne, ale zawsze, podkreślam zawsze, trzeba stosować wszelkiego rodzaju preparaty z rozwagą.

Uważaj na dzieci

To co nam może zrobić mały problem w przypadku naszych milusińskich staje się groźną substancją. Musimy mieć świadomość wspominanego na początku działania na ciśnienie. To przypadku dzieci, zwłaszcza tych małych, może być naprawdę groźne. Zresztą na ten temat całkiem niedawno “wpadł mi” tekst z prasy francuskiej (na szczęście po angielsku;). Stał się on zresztą pewnego rodzaju inspiracją do tego wpisu. Jak tylko z powrotem go wyszperam, to nie omieszkam się podzielić.

Rozwiązaniem, które zresztą było w nim wspominane, to wybór preparatów zabezpieczonych przed naszymi milusińskimi. Oczywiście na pierwszym miejscu stać powinna ich skuteczność. I tak na przykład NR-07 (te nazwy… 🙂 ) jest w postaci pianki z dyspenserem. To zdecydowanie utrudnia dobranie się dzieciaków do takiego preparatu. Oczywiście na wszelki wypadek pamiętajmy też oo chowaniu przed ich – ustalmy – czujnym- wzrokiem. Im głębiej i wyżej, tym lepiej.

One thought on “Uwaga! Minoksydyl może być niebezpieczny dla dzieci

Dodaj komentarz