Toksyny

Toksyny a stan włosów

Dbaj o włosy

Istnieje wiele przyczyn utraty owłosienia. Część z nich nie jest zbyt groźna dla organizmu. Jest jednak spora grupa, która już może mięć negatywny wpływ. Nie zawsze taką przyczynę da się określić „na pierwszy rzut oka”. I tak jest właśnie z toksynami.

Zwykle to, że jest ich w organizmie zbyt dużo, nie jest od razu widoczne. To znaczy inaczej. Objawy nadmiaru toksyn są, ale rzadko kiedy wiążemy je na początku właśnie z tym problemem. W dłuższej perspektywie może się to dla nas źle skończyć.

Jakimi toksynami zwykle się podtruwamy?

Zacznijmy od tego, że te szkodliwe substancje najchętniej gromadzą się w tkankach łącznych. Do najczęściej spotykanych toksyn zalicza się pestycydy. Sporo jest też substancji związanych ze spalaniem np. śmieci. Na pewno warto zwrócić uwagę na glin, kadm i ołów. To metale, które „bez większego trudu” spotkacie w swoim otoczeniu. I większe stężenie może powodować groźne dla organizmu skutki.

Jak działają toksyny na organizm?

Ograniczę się w zasadzie do wypunktowania objawów, które mogą świadczyć o tym, że szkodliwych związków jest w organizmie za dużo. Co istotne i warto o tym wspomnieć, że nie zawsze dany symptom równa się nadmiar toksyn. Przykład: zmęczenie. Może mieć co najmniej kilka przyczyn. Ale w połączeniu z innymi objawami, istnieje większe prawdopodobieństwo zatrucia toksynami.

Symptomy wskazujące na problem:

– problemy z koncentracją

– nerwowość

– nieświeży oddech

– brzydki zapach ciała

– zatrzymanie wody

– obniżona odporność na choroby

– ból głowy

– zaparcia

To wciąż nie wszystkie objawy. Teraz czas odpowiedzieć na pytanie co robią z Twoją fryzurą

Toksyny a stan włosów

Przyjrzyj się im dokładnie. Jeśli Twoje włosy są matowe, to już pierwszy znak, że możesz mieć w organizmie nadmiar toksyn. Stają się one też wyraźnie łamliwe. Do tego również suche. Niestety skutkiem zbyt dużej ilości szkodliwych substancji będzie nadmierne wypadanie włosów.

Jak sobie poradzić z toksynami?

Najlepszym rozwiązaniem jest pozbycie się ich z organizmu. Taką detoksykację można przyprowadzić dzięki niektórym roślinom. Najlepszą, a przez to najbardziej popularną jest czystek. Preparaty zawierające ekstrakt z tej rośliny robią zawrotną karierę. A właściwie to jeden – Cistus Plus. Preparat, który oprócz detoksykacji, wspomaga też regenerację organizmu i dodaje energii. Warto się z nim zapoznać odwiedzając stronę producenta: Cistusplus.pl.

Dodaj komentarz