Terapia keratynowa może przynieść efekty

Terapia keratyną

Dbaj o włosy

Terapia keratynowa może przynieść efektyDzisiaj kolejny wpis w którym panowie pewnie za wiele nie znajdą, aczkolwiek warto chyba poznawać nowe metody przeznaczone do walki ze zniszczonymi i wypadającymi włosami. Tym bardziej, że w przypadku terapii keratynowej mówi się niemal o rewolucji.

Podstawowy budulec włosów, odpowiedzialny za ich stan i ogólną kondycję, oraz zdrowy wygląd. Niestety w wyniku działań czynników zewnętrznych (toksyny, słońce, a nawet wiatr), ale i działań mających upiększyć fryzurę (suszenie, farbowanie) następuje jego redukcja, a to od razu odbija się na stanie włosów. Oba zdanie dotyczą rzecz jasna keratyny. Terapia o której chciałem tutaj napisać wykorzystywana powinna być wtedy kiedy zauważymy, że nasze włosy stały się suche, zniszczone, a podczas czesania zauważamy zwiększoną ich ilość na grzebieniu. Terapia keratynowa jest również obecna w salonach kosmetycznych, a służy tam do prostowania włosów. W obu przypadkach istnieje jednak pewne ryzyko o którym na końcu.

Aby odżywić i powstrzymać wypadanie włosów za pomocą keratyny nie musi od razu biec do salonu kosmetycznego. Obecnie na rynku dostępnych jest mnóstwo preparatów zawierających ten składnik. Najczęściej są dostępne w postaci spray’u. Jako, że keratyna ma działanie regeneracyjne to w zasadzie można, a nawet powinno się stosować takie preparaty codziennie. Efekt, który się uzyskuje jest widoczny praktycznie już po pierwszych użyciach i może utrzymywać się przez kilka miesięcy.

Można powiedzieć, że terapia keratynowa – tak w największym skrócie – polega na rekonstrukcji poszczególnych włosów. To niezmiernie ważne, szczególnie po lecie, czy zimie, kiedy to czyniki zewnętrzne najmocniej wpływają na stan naszej fryzury. Czy taka terapia ma jakieś wady? Cóż. Problem zaczyna się w momencie, kiedy zaczynają łzawić Wam oczy, a nawet mogą pojawić się trudności w oddychaniu.

Otóż okazuje się, że odpowiedzialny za to jest aldehyd mrówkowy. W dużym stężeniu jest silna trucizna, która dodatkowo – jak twierdzą naukowcy – zwiększa ryzyko zachorowania na raka. Co ciekawe jest on dodawany do żywic syntetycznych, barwników, a nawet jako konserwant żywności. Teraz oczywiście wszyscy starają się go czymś zastąpić, jednak wciąż na rynku są dostępne produkty (w tym również kosmetyki), które go zawierają. Dlatego też – jeśli drogie panie – zdecydujecie się na wybór terapii keratynowej, to zwróćcie uwagę czy dany preparat ten aldehyd mrówkowy zawiera. To samo jeśli będziecie chciały wyprostować włosy w salonie kosmetycznym. Lepiej wcześniej zapytać o to czy produkt, który tam stosują zawiera ten szkodliwy związek. Jakoś nigdy nie przemawiało do mnie stwierdzenie, że dla piękna trzeba cierpieć. Tym bardziej, że narażony jest nasz organizm.

One thought on “Terapia keratyną

  • Keratyna świetnie nawilża i ogólnie wzmacnia włosy. Proponuję również spróbować keratynę z olejkiem araganowym. Cena trochę większa ale myślę, że warto.

Dodaj komentarz