Tabletki powstrzymujące utratę włosów (dla kobiet)

Łysienie u kobiet

Istnieje wiele metod walki z łysieniem u mężczyzn. Panie mają pod tym względem trochę gorzej. Z drugiej strony, jeśli przyczyną utraty włosów jest stres czy dieta już tak źle nie jest. Postanowiłem dzisiaj przyjrzeć się suplementom diety w postaci tabletek, kapsułek itd. Gdzie kobiety mogą szukać pomocy w przypadku nadmiernej utraty włosów?

revalid

Revalid

Postanowiłem zacząć od suplementu z którym swojego czasu miałem do czynienia. Revalid to łatwe do połknięcia kapsułki. Skład mają taki, że mogą być one pomocne przy wypadaniu włosów spowodowanym przez nieodpowiednią dietę i stres. Revalid uzupełnia przede wszystkim niedobór witamin z grupy B (tych, które są istotne dla fryzury). Znajdziemy w nim też aminokwasy siarkowe. Również bardzo ważne dla włosów. Pełna kuracja kapsułkami to 3 miesiące. Pierwsze efekty zwykle pojawiają się wcześniej. Cena Revalidu jest różna, zależnie od tego gdzie go kupujemy. Z przesyłką będzie to kosztowało co najmniej 40 złotych.

Revalid można nabyć tutaj

vit

Hair, Skin and Nail Support

To suplement firmy Gaia Herbs. To podobny preparat do opisanego wyżej. Można go stosować przede wszystkim w przypadku gdy przyczyna utraty włosów leży po stronie niedoboru niektórych pierwiastków czy stresu. Jednym z jego składników jest skrzyp. To zresztą roślina niezwykle popularna w różnego rodzaju preparatach do ratowania włosów. Znając jej właściwości nie ma w tym nic dziwnego. Cenowo to właściwie ta sama półka co Revalid. Doliczyć trzeba będzie na pewno koszt wysyłki (niestety nie z Polski).

Hair, Skin and Nail Support tutaj

palma sabałowa

Palma sabałowa

Saw Palmetto (bo z taką nazwą się spotkacie) jest polecana jako naturalny sposób na łysienie androgenowe w przypadku mężczyzn. Pytanie brzmi, czy kobiety mogą stosować taki preparat i nie obawiać się o skutki uboczne? Na pewno uczulenie na ten składnik może nimi skutkować. Co to za skutki uboczne? Na pewno trzeba wymienić bóle i zawroty głowy, nudności i wymioty. Nie są to co prawda jakieś poważne problemy, ale są. To jednak nie wszystko. Zawarte w palmie sabałowej związki mogą mieć wpływ na estrogeny (czyli kobiece hormony). To już jest poważniejsza sprawa. Warto to mieć na uwadze przy wyborze suplementu, który zawiera ten składnik.

Przykładowy suplement z palmą sabałową

provillus-for-women-2

Provillus

To dedykowany dla kobiet preparat, który po pierwsze ma powstrzymywać wypadanie włosów. Drugie jego zadanie to wspomaganie porostu nowych. Z obu wywiązuje się dobrze, co jest efektem takiego a nie innego składu. Provillus to między innymi wspomniany już skrzyp. Poza tym znajduje się w tym preparacie biotyna. To witamina z grupy B. Istotna nie tylko dla stanu włosów, ale i stanu skóry. Ciekawostką może być obecność magnezu. Jakie jest jego zadanie? Po pierwsze niedobór tego pierwiastka to większe ryzyko przewlekłego stresu. Efektem tego ostatniego może być… wypadanie włosów. Tak poza tym magnez ma pośredni wpływ na stan skóry i fryzury.

Provillus dla kobiet możecie nabyć tutaj

I  jeszcze pytanie na koniec. Czy któraś z czytelniczek stosowała jakiś suplement? Może inne niż te przedstawione?

Dodaj komentarz