Tabletki na porost włosów – czy to dobry wybór?

Porost włosów

Wiele osób zadaje sobie takie pytanie. Czy to faktycznie jest skuteczne rozwiązanie? Czy w moim przypadku pomoże? Na pewno warto przyglądać się składom preparatów tego typu. To przecież od nich zależy w jaki sposób mogą nam one pomóc. Nie mówiąc już o tym, że to od niego zależy w ogóle ich działanie;).

Trzeba sobie przede wszystkim zdać sobie sprawę z tego, że pielęgnacja włosów, ale też i walka z łysieniem to proces złożony. Warto uwzględnić metody z „zewnątrz” jak i wewnętrzne. W tym drugim wypadku myślę właśnie o tabletkach na porost włosów, ale nie tylko. Pewnym elementem składowym na pewno będzie też dieta. Dzięki niej dostarczamy do organizmu ważnych składników. Skupmy się jednak na samych preparatach. Myślę, że odpowiedzią na pytanie z tytułu jest wspominany skład. Jeśli zawiera odpowiednie składniki, pewne rozwiązania, które mogą pomóc w walce z wypadaniem włosów, to na pewno warto się nad takim produktem zastanowić. Prześledźmy możliwości na przykładzie Profolanu.

Aktywne składniki preparatu

Produkt Profolan oparty jest o formułę Grow3. Stworzona, a w zasadzie skompletowana w ten sposób, aby powstrzymać łysienie a „poruszyć” porost włosów. To trzy składniki. O każdym z nich na pewno zdarzyło się Wam słyszeć (być może nawet stosować). To odpowiednio pokrzywa, skrzyp i l-cysteina. Pierwsza z wymienionych jest chętnie używana jako domowy sposób. Pokrzywa przede wszystkim jest inhibitorem DHT. Ten ostatni jak wiadomo powoduje osłabianie mieszków włosowych, czyli w konsekwencji łysienie.

Zadaniem skrzypu z kolei jest wzmocnienie włosów. W obu przypadkach działanie jest związane z zawartości tych roślin. Skrzyp to krzem. Akurat ten ostatni nasze włosy naprawdę lubią. Skrzyp można stosować jako płukanka do włosów. Warto mieć jednak świadomość, że trzeba to kontrolować. Skrzyp używany właśnie w ten sposób może w pewnym momencie wysuszyć fryzurę.

Ostatnim składnikiem formuły Grow3 jest l-cysteina. To bardzo istotny z punktu widzenia włosów aminokwas. Zresztą nie tylko dla nich. Uczestniczy on między innymi w odbudowie komórek. Jeśli dobrze poszukacie, to spotkacie się z tym, że jest polecany na łysienie.

Profolan to nie tylko Grow3

Bo oprócz tej trójki znajdziecie w nim witaminy i pierwiastki. Dlaczego w ogóle o nich wspominam? Bo mają wpływ na stan fryzury. Tak jest na przykład z cynkiem. Niedobór tego pierwiastka to poważny problem dla skóry i włosów. Profolan to też witamina B6. To w zasadzie grupa składników. Mają one wpływ na wiele aspektów związanych z funkcjonowaniem naszego organizmu. Skupmy się jednak na samej fryzurze. Po pierwsze – „energetyzują”. Po drugie dostarcza paliwa do procesów zachodzących w łodygach włosa.

Pod względem składu i funkcjonalności Profolan jest produktem godnym polecenia. Jest odpowiedzią na pytanie zawarte w tytule. Produkty o takich rozwiązań są godne polecenia.

Profolan 20% taniej. Nie czekaj!

Dodaj komentarz