Ta mieszanka suplementów redukuje utratę włosów u 90% kobiet!

Leczenie łysienia kobiet

No dobra, może nieco zbyt krzykliwy tytuł i na wyrost, ale tak właśnie twierdzą naukowcy, którzy przedstawili wyniki swoich badań w ”Journal of Cosmetic Dermatology”. Sama koncepcja suplementów jako preparatu mającego ratować włosy nie jest nowa. Kwestią zwykle są ich składniki. Wiadomo, że w tej materii panuje dość spora dowolność, chociaż niektóre się często powtarzają.

Samo badanie miało dość jasne zasady. Grupa na której je przeprowadzono wynosiła dokładnie 80 kobiet. Druga sprawa – zostały one dobrane pod względem dobrego stanu zdrowia. Jednym wspólnym problemem było przerzedzanie się fryzury. Przede wszystkim na czubku głowy, ale też w okolicach czoła.

Jaki suplement im zaserwowano?

Skupiono się na kilku składnikach. Na pierwszy ogień idą kwasy tłuszczowe obecne w rybach. Tak moi drodzy, to ten składnik, którym rodzice katowali nas za dzieciństwa, a ich, nasi dziadkowie. Mowa tutaj oczywiście o tranie. Kwasy tłuszczowe Omega 3 to obecnie z bardziej popularnych składników różnego rodzaju suplementów. To efekt odkrywania coraz to ciekawszych jego właściwości. Pojawiały się więc koncepcje, że Omega 3 działają przeciw nowotworom. Kolejna sprawa, to pozytywny wpływ na pracę naszego mózgu.

Na włosy też mają mieć wpływ. Kwasy Omega 3 są ważne dla budowania wielu komórek w naszym organizmie. Mają też istotny wpływ na korzeń i łodygę włosa. Stąd więc taki wybór naukowców. A może powód był inny nie znalazłem takiej informacji. Tak sobie to jednak wytłumaczyłem;).

Na pozostałych składnikach aż tak bardzo się nie skupię. Co nie znaczy, że pominę. Opisywany suplement to witaminy C i E. Mamy więc o czynienia z przeciwutleniaczami. To o tyle istotna informacja, że walczą one z wolnymi rodnikami. A te ostatnie w większych ilościach dość skutecznie niszczą nam organizm. Dokładniej rzecz biorąc, przyspieszają proces starzenia się komórek. Tak, tych od włosów również. Witamina E dodatkowo, pozytywnie wpływa na stan skóry. Zresztą określana jest nawet mianem eliksiru młodości. Ważnym składnikiem był też olej z czarnej porzeczki. Istotną uwagą wydaje mi się, że akurat tego składnika powinny unikać osoby cierpiące na niskie ciśnienie. Olej jeszcze je obniża. Ostatnim składnikiem był likopen. On również posiada właściwości przeciwutleniające.

Efekty?

Po 6 miesiącach stosowania u 62% pań nastąpiło zagęszczenie fryzury. Jeszcze ciekawszy jest to, że w przypadku 90% doszło do zatrzymania wypadania włosów. Była oczywiście też grupa , która nie przyjmowała suplementu i do niej porównywano, jeśli tak się mogę wyrazić. Przyznaję, że wyniki są bardzo obiecujące, chociaż nasunęło mi się jedno pytanie. Co było powodem utraty przerzedzenia fryzury. Przyczyn może być przecież co najmniej kilka. Przerzedzenie pojawia się między innymi przy łysieniu. Powodem może być stres, długotrwała choroba z wysoką gorączka, czy źle skonstruowany jadłospis.

Generalna konkluzja badania jest taka, że w przypadku kobiet kwasy tłuszczowe i przeciwutleniacze mogą wzmacniać naczynia krwionośne, a także komórki budulcowe między innymi mieszków włosowych.

Dodaj komentarz