Sześć szamponów, które pomagają w walce z łysieniem

Preparaty na łysienie

Nie oszukujmy się takich rankingów jest mnóstwo. W zasadzie nie ma tygodnia (a być może nawet i dnia), żeby jakiś nowy gdzieś się nie pojawił. Część takich zestawień jest ciekawa. Inne z kolei „wątpliwe”. Czasem lubię sobie zajrzeć „za granicę” w poszukiwaniu takich zestawień. Zobaczyć co tam aktualnie jest na topie.

Oczywiście patrząc na tego typu rankingi czy zestawienia, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na kryteria oceny. Istotna jest też oczywiście cena i dostępność takiego preparatu. W tym ostatnim wypadku może być różnie. Ostatnio przeglądając zagraniczne strony, trafiłem na dwa ciekawe zestawienia preparatów, które jednak w zasadzie – poza jednym wyjątkiem – u nas są niedostępne. To znaczy w dobie internetu nie istnieje takie stwierdzenie, co najwyżej problemem może być koszt sprowadzenia. Oficjalnie jednak w sprzedaży się z nimi nie spotkałem. Zestawienie podzielono na dwie grupy.

Szampony przy przerzedzeniu

Zaproponowano trzy preparaty: Pura D’or, Ultrax Laboratories i Phytoworx. Każdy w zasadzie dostępny na Amazonie. Pierwszy z wymienionych jest oparty o składniki roślinne. Cena to około 35 dolarów plus oczywiście przesyłka. Ultrax Laboratories ma powodować stymulowanie wzrost włosów. W tym przypadku musimy liczyć się z jeszcze większym wydatkiem. Szampon ten to ponad 40 dolarów. Najdroższy jednak w całym zestawieniu jest ostatni z preparatów, a więc Phytoworx. Ma on przede wszystkim spowodować, że włosy staną się widocznie grubsze. Jak więc widać spory to wydatek. O przesyłce nawet nie ma co wspominać, bo to dodatkowy koszt. Każdy z tych szamponów polecany jest jak napisałem przy przerzedzaniu włosów. Jeśli łysienie przyjęło bardziej zaawansowaną postać, te preparaty raczej pomocne nie będą.

Szampony stymulujące wzrost włosów

Tutaj z kolei jest wspominany jeden wyjątek. Wyżej wymienione szampony są jak mówiłem w naszym kraju niedostępne. Oprócz jednego. W zestawieniu trzech preparatów stymulujących porost włosów znalazł się szampon Revita. W jego przypadku bez problemu możemy go nabyć. Drugim preparatem, który znalazł się w tym zestawieniu jest Green Touch Beauty. Szczerze powiedziawszy o tej nazwie w ogóle do tej pory nie słyszałem. Przyznaję się bez bicie do mojej „indolencji” w tej kwestii, ale wiedzę postaram się nadrobić.

revitaOstatnim z szamponów, które mają stymulować porost włosów jest PRI. W jego przypadku warto zauważyć, że tak naprawdę chodzi przede wszystkim o sytuację w której cierpimy z powodu łupieżu i związanego z nim wypadania włosów. W takiej to właśnie sytuacji ma być on dla nas pomocny. Sucha skóra to również powód dla którego można wykorzystać ten konkretny preparat.

Oczywiście, jak wspomniałem na początku, takich zestawień jest mnóstwo, a do tego można nawet samemu je tworzyć, przeszukując „niezmierzone połacie” internetu. Ot, dla ciekawości i wiedzy na temat łysienia.

Dodaj komentarz