Szampon o poczwórnym działaniu?

Preparaty na łysienie

Ostatnio opisywałem serum z Nanogen przeznaczony do ratowania włosów, dzisiaj idę za ciosem i postanowiłem opisać kolejny produkt brytyjskiego producenta tej serii kosmetyków. Zainteresował mnie on głównie ze względu na mnogość funkcji, które szampon Hair Prepare ma. Kto z nas nie słyszał o preparatach działających na dwa problemy naraz? Każdy. A o takich którym ma poczwórne działanie?

Wiadomo, że aby nasze włosy rosły i nic nie zaburzało ich cyklu życiowego musimy sami dbać o skórę głowy. W zasadzie są cztery takie elementy o które musimy dbać, jeśli chcemy utrzymać naszą fryzurę w dobrym stanie. Pierwszy z nich to odpowiedni poziom łoju. Kiedy ma normalny poziom chroni on włosy, oraz skórę głowy przed wysychaniem. Jeśli jednak jego poziom jest zbyt duży, oznacza to spore problemy, włączając w to łysienie. Łupież to z kolei coś, czego musimy się wystrzegać i starać się szybko go pozbyć, gdyż jeśli takie zbyt szybkie złuszczanie naskórka będzie się przedłużać to może się to zakończyć łojotokowym zapalaniem skóry, a to niestety oznacza nadmierne wypadanie włosów.

Musimy też zadbać o odpowiedni stan warstwy rogowej naskórka. Jej głównym zadaniem jest ochrona niżej położonych elementów składowych skóry przed działaniem zarówno czynników mechanicznych, jak i chemicznych. Jeśli coś będzie nie grało to efektem – tym najbardziej widocznym – będzie łysienie. Ten sam skutek będzie miał miejsce w przypadku, kiedy zaatakuje nas grzybica.

Jak już zapewne się domyśliliście po tym przydługim wstępie szampon Hair Prepare jest według jego producentów tym preparatem, który poradzi sobie ze wszystkimi wyżej wymienionymi elementami. Ma więc on utrzymywać odpowiedni poziom łoju, redukuje łupież, zwalcza grzyby, a przy okazji chroni naskórek przed stanami zapalnymi. Przyznam szczerze, szeroki wachlarz możliwości. Ciężko mi natomiast powiedzieć jak wygląda sprawa z efektywnością tego szamponu, bo ciężko znaleźć opinie na temat jego działania. Dlatego też, wzorem polskich polityków postanowiłem przeprowadzić kampanię informacyjną;].

Do całkowitego opisu Hair Prepare brakuje jeszcze ceny. Produkt ten można kupić w cenie 47.90 polskich złotych. Ciężko mi jednak powiedzieć czy wydajność jest adekwatna do wydanych pieniędzy, bo nie da się znaleźć informacje na temat tego na ile wystarczy nam jedno opakowanie szamponu. Wydaje mi się jednak, że 240ml które ono zawiera – znając pomysłowość producentów – to będzie za mało do uzyskania pełnego działania produktu.

Dodaj komentarz