Suplementy diety na zdrowe włosy

Naturalne sposoby na łysienie

Warto zwrócić uwagę na skład suplementów dietyLubimy sobie ułatwiać życie praktycznie w każdym jego aspekcie. I nie jest to żaden zarzut, bo skoro istnieje możliwość zrobienia czegoś łatwiej, szybciej, czy taniej, to dlaczego z takiej okazji nie skorzystać. Jednak w przypadku suplementów diety pamiętać należy o tym, że nigdy nie są one rozwiązaniem, które zadziała w 100%.

Tak jest również – co oczywiste – w przypadku tych przeznaczonych na nasze włosy (najczęściej w powiązaniu z działaniem na paznokcie, czasem również skórę). Powiem nawet więcej w przypadku suplementów diety, które mają nam zapewnić piękną, gęstą i lśniącą fryzurę trzeba uważać bardziej niż w przypadku innych preparatów tego typu. Między bajki można włożyć założenie, że wystarczy łykanie suplementów, aby uzyskać efekt pięknych włosów. To tak niestety nie działa. Dodatkowo warto wiedzieć, że nie każdy z nich jest przeznaczony dla wszystkich. Albo inaczej. Jeśli wydaje nam się, że wejdziemy do apteki, czy drogerii, kupimy pierwszy lepszy suplement diety na włosy i będzie on działał pozytywnie na nasza fryzurę to się srogo zawiedziemy.

Może się na przykład okazać, że włosy zaczną wychodzić nam niemal garściami, chociaż równie dobrze możemy uzyskać zamierzony efekt. Aby zminimalizować takie niepożądane działanie warto przyglądać się składowi takiego preparatu, a do tego posiadać chociażby połowiczną wiedzę na temat związków, witamin i pierwiastków, które są naszym włosom potrzebne. Wbrew pozorom nie jest to jakaś tajemnicza wiedza dostępna tylko dla nielicznych. Nie wierzycie? Przeczytajcie tutaj.

 

Skrzyp polny to składnik na który powinien zwrócić uwagę przy wyborze suplementu diety.

 

 

 

Na pewno ważnym elementem suplementów diety przeznaczonych na włosy jest skrzyp. Roślina ta ogólnie jest znana z drogocennego wpływu na naszą fryzurę, ale i paznokci. Jeśli wybieramy konkretny preparat, to przyjrzyjmy się ilości tego składnika. W zasadzie im więcej tym lepiej, ale też nie ma co wpadać w przesadę w drugą stronę. Chodzi raczej o wzmocnienie działania skrzypu, a nie jego przyśpieszenie. Często zdarza się, że w takich suplementach występuje pokrzywa i tym też powinniśmy się kierować przy wyborze preparatu.

Jeśli ktoś oczekiwał wskazania konkretnego produktu, to pewnie srogo się zawiódł, ale tu naprawdę wszystko zależy od cech indywidualnych. Ja używam konkretnego, który w moim przypadku działa. Także ja nie mam co narzekać, a Wy poszukajcie swojego, bo naprawdę może się Wam przydać.

 

2 comments

  • Ostatnio będąc na łące znalazłam poletko pełne świeżego skrzypu. Rósł sobie wśród trawy ale od razu rzucił mi się w oczy. I tak się zastanawiam czy jeśli sobie go ususzę i zaparzę to czy będzie miał działanie jak normalne herbatki ziołowe czy takie ze skrzypem “na poprawienie urody” 🙂 Zerwałam trochę to sprawdzę czy to się ogóle pić będzie dało i dam znać 😀
    Udanego weekendu

  • Witam, a z chęcią poczekam na efekty Pani “eksperymentu”. Natomiast podziwiam, szczerze powiedziawszy za taką metodę wchłaniania skrzypu, że tak się wyrażę. Moim zdaniem, ciekawym pomysłem było by również stosowania tak “świeżego” skrzypu było by przygotowywanie płukanki. Wystarczy ugotować nieco garści suszu, wystudzić i płukać włosy.

Dodaj komentarz