Sprawdzona maseczka na porost włosów

Naturalne sposoby na łysienie

Z włosami mamy niemało kłopotów: przetłuszczają się lub przesuszają, rozdwajają się końcówki, są łamliwe, matowe, za rzadkie albo za bardzo kręcone, rosną za szybko albo za wolno. Najbardziej jednak przykrą dolegliwością jest wypadanie włosów. Dotyczy to mężczyzn i kobiet, przy czym dla kobiet przerzedzanie się włosów to prawdziwa tragedia. Dzieje się tak z kilku przyczyn. Czasem jest to skutek braku dbałości o higienę, czasem zbyt intensywne zabiegi fryzjerskie, jeszcze inne powody to przyjmowanie pewnych leków, choroby skóry głowy, długotrwały stres. Na szczęście w takich przypadkach włosy powracają do dawnej kondycji, jeśli zniknie przyczyna wypadania.

trichotillomia to powazna choroba psychiczna

Już niejednokrotnie wspominałam, że najgorzej jest, gdy przyczyną łysienia są zaburzenia hormonalne. Zwiększone wypadanie włosów po porodzie jest zjawiskiem naturalnym i odwracalnym. Nie ma się więc co przejmować, gorzej gdy problem z nadmiernym wypadaniem włosów zdarza się w okresie dorastania oraz w okresie menopauzy. Oznacza to nadmierne wytwarzanie męskiego hormonu – androgenu.

Na problemy z włosami leki i maseczki

W każdym przypadku wypadania włosów trzeba jednak starać się załagodzić problem, a nawet skorzystać z terapii lekarskiej. Na rynku są już dostępne nie tylko leki na receptę, ale również wysoce skuteczne preparaty bez recepty (szeroki ich wybór znajdziecie m.in. tutaj). Ich stosowane regularnie przez resztę życia powoduje porost włosów. Warto też używać odżywek wzmacniających włosy. Znajdujące się tam składniki powodują lepsze odżywienie włosów, poprawę ukrwienia, wzmocnienie cebulek, więc rzeczywiście można zaobserwować wzrost i zgęstnienie włosów.

Domowy sposób na poprawę kondycji włosów

Znamy wiele sposobów, by włosy stały się piękniejsze, mocniejsze, nabrały blasku a nawet szybciej rosły. W domowych, własnoręcznie przyrządzanych miksturach najczęściej znajduje się żółtko, miód, olejki różnego rodzaju.

cytryna i jajka są bardzo dobre na zachowanie zdrowych włosów

Sprawdzona maseczka na porost włosów składa się z bardzo prostych, dostępnych i tanich specyfików. Są to: małe opakowanie naturalnego jogurtu, najlepiej greckiego, bo gęsty, oraz pół paczuszki drożdży spożywczych. W przypadku włosów bardzo długich, podwajamy podane ilości.

Jogurt  i drożdże (obydwa składniki w temperaturze pokojowej) po prostu mieszamy dokładnie w miseczce. Taka maska na porost włosów powinna być nałożona na wilgotne włosy i później przez co najmniej 20 minut trzymana pod przykryciem z foliowego czepka i frotowego ręcznika. Po tym czasie należy głowę umyć. Podczas nakładania maseczki masujemy skórę głowy, co pobudza krążenie i poprawia ukrwienie cebulki włosów, a co za tym idzie – włosy są lepiej odżywione. To na pewno wpływa na wzmocnienie owłosienia, więc włosy przyspieszają wzrost.

A Wy jakie macie sprawdzone maseczki na porost włosów? Piszcie w komentarzach i dzielcie się swoimi doświadczeniami.

Dodaj komentarz