Sprawdź, czy grozi Ci łysienie dziedziczne

Leczenie łysienia

Zauważasz, że powoli tracisz włosy? Jeśli taka sytuacja trwa już od dłuższego czasu, to może okazać się, że problemem jest łysienie dziedziczne.  W takim przypadku, warto jak najszybciej podjąć walkę z łysieniem przy użyciu skutecznych metod.  Nikt nie jest skazany na łysienie, nawet jeśli ma charakter dziedziczny. Jeśli szybko zdecydujesz się na przedsięwzięcie jakichkolwiek kroków, Twoje starania okażą się skuteczne.

Łysienie dziedziczne – kilka informacji

Łysienie dziedziczne to inaczej łysienie androgenowe. Jak sama nazwa wskazuje, ten rodzaj nadmiernego wypadania włosów jest dziedziczony. To głównie panowie „dostają” je w „spadku” głównie swoich dziadkach (i to ze strony matki). To schorzenie ujawnia się szczególnie u mężczyzn między 20 a 50 rokiem życia. Kobiety również mogą cierpieć na ten rodzaj łysienia, choć znacznie rzadziej od panów.  Proces choroby przebiega inaczej u pań, a inaczej u mężczyzn. U kobiet łysienie jest znacznie mniej zauważalne i rozpoczyna się w okolicach środka głowy. Włosy nad skronią i czołem pozostają bez większych zmian. Jeśli chodzi zaś o mężczyzn, to u nich włosy wypadają w okolicy ciemieniowej i przy skroniach. W zaawansowanej postaci łysienie dziedziczne objawia się brakiem włosów na niemal całej głowie – pozostają tylko nieliczne kosmyki przy bokach i na tyle.

Jak się pozbyć łysienia dziedzicznego?

Z łysieniem tego rodzaju można skutecznie walczyć. Jest szereg sposobów, ale najlepiej jest zacząć od zmian w swym codziennym menu. Warto wzbogacić jadłospis w produkty zawierające witaminy A, D i E.

Co więcej – trzeba rozpocząć odpowiednią pielęgnację włosów przy użyciu fachowych preparatów. Jednym ze skuteczniejszych środków na łysienie dziedziczne jest Procerin Shampoo. Ten preparat jest dedykowany mężczyznom.

procerin-shampoo

Unikalna receptura opiera się na silnych inhibitorach DHT, blokujących procesy miniaturyzacji mieszków. Co więcej – ten szampon przeciw wypadaniu włosów zawiera dodatkowe składniki, które doskonale wzmacniają odrastające włosy. Szampon Procerin daje bardzo dobre efekty w przypadku panów mających 18-35 lat, u których nie stwierdzono całkowitej miniaturyzacji mieszków. Jeśli ktoś chce zamówić, tutaj może to zrobić.

Wśród skutecznych środków przeciwdziałających łysieniu dziedzicznemu wyróżnić należy także serię Spectral.DNC. Te preparaty w swym składzie posiadają kompozycję substancji, które blokują łysienie i przyspieszają porost włosów.

  • Spectral.DNC-N to unikalne połączenie aminoxidilu i nanoxidilu (5%).  Dzięki temu można uzyskać doskonałe rezultaty (w porównaniu z preparatami z samym minoxidilem). Zainteresowanych odsyłam tutaj.
  • Kolejnym środkiem z tej serii jest Spectral.DNC. Tutaj połączenie  5% minoxidilu i aminexilu SP94 sprawia, iż łysienie dziedziczne może być zatrzymane w zaledwie kilka tygodni oraz można spodziewać się widocznego porostu nowych włosów. Kto chce dowiedzieć się więcej, niech kliknie.
  • Jest jeszcze Spectral.DNC-L, który zawiera mocną dawkę aminexilu, L-argininy oraz  minoxidilu. Ten środek sprawdza się zarówno przy „zwykłym łysieniu”, jak również przy bardziej zaawansowanych formach. Dzięki nowoczesnej technologii nanosomowej można liczyć na jeszcze lepsze rezultaty leczenia łysienia. Tutaj więcej info.

Nie polecam natomiast preparatów z finasterydem. Takie środki przeznaczone są wyłącznie dla panów, ale ich stosowanie może odbić się niekorzystnie na ich sprawności seksualnej.

Inne metody

Za skuteczny sposób na łysienie uznać można również zastosowanie nowoczesnego laserowego  urządzenia o nazwie  – Vivicomb. Oddziaływanie wiązki światła stymuluje wydzielanie ATP, który wpływa na powiększenie metabolizmu i aktywności komórek, co z kolei przekłada się na szybsze zatrzymanie postępującego procesu łysienia i przyspieszenie porostu włosów.

vivicomb

ViviComb jest znany na całym świecie i odznacza się dużą skutecznością, co potwierdzają liczni użytkownicy.  Co warte uwagi – urządzenie działa doskonale nie tylko w przypadku łysienia dziedzicznego, ale również innych przyczyn wzmożonego wypadania włosów. Tutaj – http://www.nuvialab.pl/pielegnacja-wlosow/lysienie/vivicomb/ więcej informacji.

A może Wy macie jakieś sprawdzone metody na łysienie uwarunkowane genetycznie? Podzielcie się z innymi – piszcie w komentarzach.

Dodaj komentarz