mężczyzna

Sposoby na wypadanie włosów u mężczyzn

Leczenie łysienia mężczyzn, Łysienie u mężczyzn

Przede wszystkim warto ustalić przyczynę problemu. Nie w każdym przypadku wypadanie włosów oznacza łysienie androgenowe. Powodem mogą być problemy zdrowotne, niedobory w diecie, czy stres. Przed Wami kilka sposobów na wypadanie włosów u mężczyzn

Zmiana diety

To rozwiązanie będzie pomocne, jeśli do tej pory nie prowadziliście się zbyt dobrze i w Waszym organizmie pojawiły się niedobory pewnych składników. Istotnych z punktu widzenia włosów. To między innymi siarka o której swojego czasu pisałem, ale też witaminy z grupy B. Stawiamy więc na produkty je zawierające. Przydadzą się również cynk, witamina C i żelazo. Więcej na temat konkretnych zmian w codziennym jadłospisie możecie przeczytać w tekście „Dieta na porost”.

Domowe sposoby

Panowie zwykle ich unikają, albo wręcz nie mają pojęcia, że one istnieją. A ja proponuję uzupełnić wiedzę. To przede wszystkim sposoby, które pozwolą zapobiegać wypadaniu włosów z przyczyn innych niż łysienie androgenowe. Dodatkowo dzięki nim można zadbać o fryzurę. Takich sposobów jest wiele i sam niejednokrotnie o nich pisałem. Na pewno warto – a piszę z doświadczenia – zwrócić uwagę na ziołowe wcierki i kozieradkę. Sposoby te znajdziecie głównie na kobiecych blogach, niewielu mężczyzn o nich pisze:).

Mezoterapia

To sposób dla facetów z bardzo zasobnym portfelem. Pojedynczy zabieg potrafi kosztować i 250 złotych. A na jednym się nie skończy. W największym skrócie mezoterapia polega na nastrzykiwaniu skóry głowy pewnymi substancjami mającymi odżywić skórę głowy i wpłynąć na mieszki włosowe. Warto mieć świadomość, że to sposób, który może być przede wszystkim uzupełnieniem w przypadku łysienia androgenowego.

Inhibitory DHT

Dihydrotestosteron, a dokładniej nadwrażliwość męskiego organizmu na ten związek, to przyczyna łysienia androgenowego. Inhibitory mają za zadanie zatrzymać jego szkodliwe działanie. Niestety część z nich jest obarczona sporą ilością skutków ubocznych (tutaj zwykle podaję przykład finasterydu). Są na szczęście również takie, które ich nie mają. Takim skutecznym inhibitorem jest pokrzywa. Oczywiście o odpowiednio silnym stężeniu. Takie uzyskano w preparacie na męskie łysienie o nazwie Profolan. Skład jest zdecydowanie większy i o szerokim spektrum działania (wspomaga też porost włosów) i warto panowie się z nim zapoznać. Czy to z mojego tekstu o nim, czy bezpośrednio na stronie producenta.

Dodaj komentarz