Sposoby na przetłuszczające się włosy

Dbaj o włosy

Jakiś czas temu pojawił się tekst o tym co może być przyczyną „tłustej” fryzury. Wiecie więc już (a jeśli nie wiecie, to przeczytajcie), że dobrze jest poznać ten powód. W przypadku konkretnych sposobów na przetłuszczające się włosy, warto mieć świadomość, że będą one przede wszystkim doraźnym rozwiązaniem. Pomocy szukać możecie między innymi w naturze, ale potrzebne będą również pewne zmiany w pielęgnacji.

wlo

Zmiany, zmiany…

I to właśnie od pielęgnacji zaczniemy. Nierzadko w związku z przetłuszczającymi się włosami pojawia się pytanie „jak często je myć”. Jedni proponują, aby robić to rzadziej (dzięki temu mamy wpłynąć na pracę gruczołowych łojowych). Inni z kolei, stoją na stanowisku, że częstotliwość mycia należy zwiększyć. Gdzie leży prawda? Jak to zwykle bywa – pośrodku Należy myć je tak często jak tego potrzebują. Kwestia to w dużej mierze indywidualna.

Bardzo istotne jest to czym je myjemy. Przyjrzyjcie się swoim szamponom (ich składom, konsystencji itd.). Jaki będzie najlepszy preparat? Tutaj również jak w przypadku częstotliwości mycia nie ma jednej reguły. Są osoby, których skóra głowy reaguje zdecydowanie lepiej na preparaty z delikatnymi detergentami. Z drugiej jednak strony dość często można się spotkać z opiniami, że lepiej działają „mocne” szampony. Powtórzę po raz kolejny – kwestia indywidualna. Jeśli chodzi o stosowanie odżywek, to dobrym pomysłem będzie nakładanie ich przed myciem głowy. Dzięki temu nie będą one obciążać włosów. Efekt ? Powinny się one mniej przetłuszczać.

Naturą w problem

Na przetłuszczające się włosy polecane są między innymi płukanki z ziół. Najczęściej chyba wymieniane są: pokrzywa, podbiał, skrzyp i rozmaryn. Warto wypróbować na sobie i sprawdzić czy któreś z nich i w jakim stopniu będzie skuteczne. Polecanym sposobem jest też wmasowanie soku z cytryny. Musicie mieć jednak świadomość, że zbyt częste stosowanie takiej metody może być szkodliwe dla włosów. Wracając do płukanek, to możecie spróbować na przykład następującej. Rumianek, nagietek, lawenda i szałwia – to potrzebne składniki. Każdego po mniej więcej łyżeczce. Wymieszajcie i zalejcie dwoma szklankami wrzątku. Odstawcie na pół godziny pod przykryciem. Niech całość dobrze się zaparzy. Dodajcie łyżkę octu jabłkowego. Napar najlepiej stosować przy ostatnim płukaniu w czasie mycia włosów.

A Wy jakie macie sposoby na przetłuszczające się włosy? A możecie wiecie czego np. unikać przy takim problemie?

Dodaj komentarz