Nasiona kozieradki

Sposoby na porost włosów dla mężczyzn

Łysienie u mężczyzn, Porost włosów

Większość z facetów nie jest świadoma jak można wpływać na stan swojej fryzury. I to przede wszystkim dla nich postanowiłem zebrać w jednym miejscu sposoby na porost włosów. Domowe – dodam.

Kuracja jajeczna

To nie sposób dla każdego mężczyzny. Jeśli masz mocno osłabione włosy, albo cienkie, to musisz mieć świadomość, że taka maseczka jajeczna bardzo obciąża fryzurę. W jaki sposób można ją przygotować? Potrzebujesz żółtek (2-3) i oliwy z oliwek. Oba składniki należy pomieszać i gotowe. Możesz też dodać olejku migdałowego. Maskę tę nałóż na pół godziny przed myciem głowy. Często poleca się nałożyć na nią ręcznik (najlepiej ciepły).

Kozieradka

To jeden z z częściej sposobów na porost włosów dla kobiet, ale mężczyźni też mogą z niego korzystać. Jego przygotowanie jest banalne. Kup nasiona kozieradki (koniecznie zmielone). Do tego potrzebny jeszcze jest wrzątek. Łyżeczkę zmielonych nasion zalej wodą. I poczekaj kilka minut. Następnie trzeba w miarę możliwości odsączyć płyn i gotowe. Wcieraj go w głowę, do godziny przed kąpielą. Jedna dość istotna uwaga. Ta wcierka ma dość specyficzny zapach – pieczonego kurczaka:). Dlatego lepiej to zrobić przed kąpielą, a nie przed wyjściem:).

Olejek rycynowy

To też jeden z chętniej polecanych sposobów na porost włosów. A żeby być bardziej dokładnym – do ratowania fryzury. Olejek rycynowy jest dość gęsty. To o tyle istotna informacja, że możesz mieć problem ze zmyciem go z włosów. I tutaj mała rada. Staraj się w miarę możliwości wcierać ten olejek w skórę głowy. Będzie potem nieco łatwiej się go pozbyć. Sposób ten stosuj mniej więcej do pół godziny przed myciem głowy.

Skrzypokrzywa

W tym wypadku nie będziemy nic wcierać. Ze skrzypu i pokrzywy przygotujesz napar, który musisz pić regularnie. Zioła bez większego problemu kupisz w aptece. A jeśli masz niedaleko sklep zielarski to jeszcze lepiej. Wystarczy po pół łyżeczki suszu skrzypu i pokrzywy. Zalej. Poczekaj kilka minut (możesz przykryć kubek) i gotowe. Regularnie – mam na myśli codziennie. Spotkałem się też z poradą, aby pić dwa razy dziennie. Nie przesadzajmy – raz wystarczy. Obie rośliny mają ogromny wpływ na włosy i sami to zobaczycie. Powiem więcej – są one składnikami najchętniej wybieranego rozwiązania na męskie łysienie. Chcesz je poznać?

ZOBACZ NAJCHĘTNIEJ WYBIERANE ROZWIĄZANIE NA MĘSKIE ŁYSIENIE!

Dodaj komentarz